ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


29 вересня відбулась перша у новітній історії відкрита колегія Головного територіального управління юстиції у місті Києві, приурочена до двох років перебування Станіслава Куценка на посаді начальника столичної юстиції.

Захід відбувся  на базі Національного транспортного університету. Участь взяли представники всіх структурних підрозділів управління. У ході колегії публічно відзвітували про результати роботи за 2016 - 2017 роки та презентували Стратегічний план розвитку на найближчий час.
«Основне завдання, яке ми перед собою поставили - це обізнаність кожного киянина у своїх правах і уміння захищати їх», - зауважив Станіслав Куценко.
Керівник поінформував присутніх, що за останні роки було фактично демонтовано радянську систему органів юстиції. Було завершено структурну реформу відомства та забезпечено набір нових кадрів через системи відкритих конкурсів. З вересня 2015 року по вересень 2017 року було проведено 19 відкритих конкурсів на зайняття 892 посад  у всіх структурних підрозділах ГТУЮ у місті Києві. Подано 721 заяву на участь у конкурсі. 506 конкурсантів успішно пройшли конкурсний відбір.
Управлінням державної реєстрації збільшено кількість реєстрацій громадських об’єднань майже на 50%. До того ж, була створена  постійно діюча Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Розглянуто понад 400 скарг.
У сфері нотаріату було розроблено механізм оперативного збору інформації від приватних та державних нотаріусів
(столична юстиція єдина в Україні, хто користується таким методом)  за допомогою Google form; посилено контроль за діяльністю нотаріусів міста Києва шляхом проведення перевірок, кількість яких збільшено на 47%; державними нотаріусами збільшено кількість надання додаткових платних послуг правового і технічного характеру на 61%; налагоджено належну організацію прийому нотаріусів в Київському державному нотаріальному архіві  за допомогою електронного запису.
Були  створені всі умови, щоб система виконання судових рішень стала якісно іншою: щоб з'явилася конкуренція, прийшли фахові люди, щоб значно краще почали працювати державні виконавці і продемонстрували свою ефективність приватні. Порівняно із іншими роками, стягнення виконавчого збору збільшилось на 79% (у підзвітний період становить 69 579 932 грн.), на проведення виконавчих дій - 165%  стягнено 4 204 441грн., завершено виконавчих проваджень по стягненню на користь Державного бюджету України на 19,5% (36764 814 грн.).
За 2016 рік працівниками київських ВДРАЦСів зареєстровано більше 70 тисяч народжень дітей, третина свідоцтв про народження видана безпосередньо в пологових будинках. Показник зареєстрованих у пологовому будинку дітей за 9 місяців 2017 року на 1000 перевищує показник всього попереднього періоду.
Також  було створено "Он-лайн будинок юстиції", на базі нього - державне підприємство "Будинок юстиції", яке дозволило створити представництво в усіх регіонах України. За його допомогою наразі можна зареєструвати чи ліквідувати бізнес у три кліки мишкою.
За час існування проекту, сайт відвідало 89085 користувачів. За ці два роки англійська мова стала доступнішою для кожного, завдяки реалізації проекту "Lingva.Skills" . Він став наймасовішим освітнім проектом в Україні, який тестувався на 50-ти співробітниках столичного управління юстиції. А зараз отримав більше  ніж 2,5 мільйона заявок на вивчення іноземних мов від українців.
Ще одним вкрай важливим напрямком є підвищення правової обізнаності громадян та запуск у рамках цього напрямку всеукраїнського проекту Я МАЮ ПРАВО! , який зачепить питання захисту прав українців у сфері правосуддя - спілкування з поліцією, прокуратурою і судами. Мін’юст виступає адвокатом українців, роз’яснюватиме їхні права і через центри безоплатної правової допомоги доноситиме інформацію про можливість захистити себе від свавілля чиновника. Працівники  столичного управління юстиції беруть активну участь у просвітницьких акціях Я МАЮ ПРАВО! та вуличних флеш-мобах з його популяризації.

У Головному територіальному управлінні юстиції працює більше 1000 співробітників, які щодня надають якісні послуги киянам. За ці роки ми показали вірність обраному напрямку реформ, злагодженість і вміння трансформуватись на вимогу часу та поставленим задачам. 

Ми працюємо для вас

ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ @

01001, м. Київ, пров. Музейний 2д
тел. (044) 270-58-40, 279-85-41
mail: info@kv.minjust.gov.ua