Головне територіальне
управління юстиції у місті Києві
© Головне територіальне управління юстиції у місті Києві 2016
01001, м. Київ, пров. Музейний 2д
тел. (044) 270-58-40, 279-85-41
mail: info@kv.minjust.gov.ua
ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ
ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ

Докладніше
Шлюб за добу
Шлюб за добу

Докладніше
ОН - ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ
ОН - ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ

Докладніше
                                                    За невиплату аліментів боржників не випустили за кордон

За невиплату аліментів 13 боржників, що проживають у столиці,  отримали обмеження у праві виїзду за межі Україин. Про це повідомляє Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Також державні виконавці створили шість нових подань про оголошення розшуку боржника та 37 повідомлень щодо притягнення боржників до кримінальної відповідальності.

«Державними виконавцями районних відділів державної виконавчої служби міста Києва вживаються постійно заходи по виконавчим провадженням з примусового виконання виконавчих документів про стягнення аліментів. Так, за липень 2017 року зменшено кількість на 235 виконавчих документів, за якими сум заборгованості перевищує суму платежів за 3 місяці», - повідомляють в Управлінні державної виконавчої служби ГТУЮ.

З липня батьки, доходи яких невідомі, та котрі отримують заробітну плату з кількох місць роботи одночасно, мають заплатити аліменти, які складають не менше як 50% прожиткового мінімуму. Раніше ці виплати складали 30% від прожиткового мінімуму. Нові розміри стягнень на дітей передбачає Закон України №4928 Про спрощення механізму стягнення аліментів.

«Якщо той з батьків, якому призначено платити аліменти, не нараховує їх вчасно, має сплачувати пеню - 1% за день. Але не більше як 100% від суми. Боржнику по аліментам можуть заборонити виїзд закордон, а якщо борг більше як 3 місяці - може бути застосовано опис та конфіскацію майна. Після цього виручені кошти передаються дитині», - розповідає начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві.

Загалом на одну дитину можна вимагати чверті доходу одного з батьків, на двох малюків - третину доходу, на трьох і більше - половини доходу платника аліментів. Виходячи з норм Закону «Про державний бюджет України на 2017 рік», для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум на одну людину становить: з першого травня - 1426 гривень, а з першого грудня - 1492 гривні. Для дітей від 6 до 18 років ці цифри перебувають на позначці - 1777 гривень - з першого травня і 1860 гривень - з першого грудня. А це означає, що мінімальна сума аліментів з урахуванням не менше 50%, яка повинна виділятися на дитину, буде дорівнювати в середньому 900 грн. Максимальна, при цьому, може доходити в середньому до 16 000 гривень на дитину Аліменти для малюків складають щонайменше 713 грн.