ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                                      Мобільні антирейдерські групи запобігають захопленню землі

Завдяки  активній роботі антирейдерських аграрних штабів в Україні вже порушено 11 кримінальних проваджень проти захоплювачів землі.

Так на Херсонщині, де одночасно зібрати врожай планували дві групи серйозно налаштованих людей з технікою, фізичному протистоянню запобігли представники штабу з правоохоронцями. Наступного дня на врожай наклали арешт, доки суд не визначить, хто має право його збирати.

Подібна ситуація склалась і на Дніпропетровщині, коли штаб отримав інформацію про протиправну спробу невідомих осіб зібрати врожай з полів, орендарем яких є ТОВ «АгроНіка+» - конфлікт вдалося врегулювати завдяки спільним діям членів штабу та групи швидкого реагування Нацполіції.

Щоб уникнути неприємностей заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова радить всім власникам земельних ділянок обов’язково зареєструвати в реєстрі своє право власності або право оренди.

«Для цього слід звернутися до реєстратора, сільської ради, нотаріуса чи будь-якого акредитованого суб’єкту», - сказала вона.

Окрім цього важливо повністю прочитати договір і спробувати розібратися в ньому.

«Якщо є питання щодо договору, ми радимо звертатися до управлінь юстиції чи наших центрів та бюро правової допомоги, де ви зможете отримати безкоштовну консультацію стосовно запропонованого договору», - наголосила заступник Міністраюстиції.

За підсумками роботи антирейдерських аграрних штабів було запропоновано низку антирейдерських ініціатив. Серед них запуск обміну інформації між Кадастровою картою та реєстрами Мін’юсту. Це дасть змогу уникнути реєстрації подвійних договорів оренди та іншим маніпуляцій із землею.
ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ @

01001, м. Київ, пров. Музейний 2д
тел. (044) 270-58-40, 279-85-41
mail: info@kv.minjust.gov.ua