ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                              У Соломянському РАГСі презентували використання зчитувачів ID паспортів

23 жовтня 2017 року у  Солом’янському районному у місті Києві відділі державної реєстрації актів цивільного стану (бульвар Вацлава Гавела, буд. 1/28) відбулась презентація по використанню зчитувачів ID паспортів громадян України з безконтактним носієм, для використання у відділах при виконанні безпосередніх функцій.

Головна перевага такого паспорта це його висока захищеність від підробок, вірніше його практично неможливо підробити, а це в свою чергу запобігає шахрайству і злочинним махінаціям. Користуватися такою ID-картою зможе тільки господар паспорта. Другим незаперечною перевагою є його компактність і зносостійкість, - зазначив заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе,- коли ID-картки у своїй кількості почнуть переважати наші паспорти у формі книжечок - усі державні інституції будуть забезпечені обладнанням для зчитування інформації з електронних носіїв. Саме таким шляхом йшли інші держави, де введено такий документ.

Начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко розповів, що перехід на такий вид документа у всіх державах світу проводеться для запровадження електронного урядування. Окрім електронного урядування і наявності в ID- картці електронного підпису особи, що дозволить дистанційно отримувати послуги, впровадження таких карток є рекомендацією Єврокомісії.


На прикладі біометричного паспорту школяра Дмитра Нестерука очільник столичної юстиції Станіслав Куценко показав, як діє  зчитував ID-карток на практиці та які дані може нести картка.


Заступник  директора   Департаменту з надання  послуг  Державного підприємства «Документ» Дмитро Козаков зазначив, що  візуально ID-картка -  це пластиковий документ розміром 8,56 см на 5,4 см, де про особу міститься і візуальна інформація, і така, що її можна прочитати лише на електронному носії.
Візуально на самій картці можна буде побачити:

- Назву держави;
- Назву документа;
- Прізвище та ім'я українською мовою та латинською транслітерацією, по батькові - лише українською. Причому написання латинкою ви можете проконтролювати і узгодити його із уже наявними документами. Наприклад, з раніше виданим закордонним паспортом
- Стать: чоловічу/жіночу;
- Громадянство;
- Дату народження;
- Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
- Номер самого документа;
- Дату видачі та закінчення строку його дії;
- Найменування та код установи, що його видала;
- Номер платника податків (ідентифікаційний код);
- Місце народження;
- Оцифроване зображення обличчя;
- Оцифрований підпис особи.

На електронний носій ID-картки буде внесено все те саме, що й візуально можна побачити на картці, проте додаватиметься змінна інформація - це відбиття тих подій, що стаються у вашому житті, і не є сталими.
До змінної інформації належить реєстрація місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей. Усі ці зміни - переїзд у нове житло, чи інше місто України, одруження чи розірвання шлюбу, народження дітей - будуть в хронологічному порядку додаватись на електронний носій без потреби заміни документа.

Документи, що посвідчують зміну сімейного стану, чи народження дітей видаються органами юстиції і є у кожного на руках.

Однак, інформація, щодо місця проживання, буде лише на електронному носії ID-картки.
До тих пір, поки повноцінно не запрацює електронне урядування в країні, державна міграційна служба разом із ID-карткою безкоштовно видаватиме громадянам виписку про місце реєстрації проживання. Це не означає, що ви її маєте носити разом із ID-карткою. Вона й без неї цілком чинна.

Для цього необхідно буде у передбачений законодавством термін, звернутись у міграційний підрозділ або Центр надання адміністративних послуг і зміни внесуть на електронний носій.

З 23 жовтня відділи Державної реєстрації актів цивільного стану міста Києва першими в Україні починають використовувати зчитувачі  ID-карток у своїй роботі, що спростить роботу як державному органу, так і доступ до отримання послух для громадян.
ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ @

01001, м. Київ, пров. Музейний 2д
тел. (044) 270-58-40, 279-85-41
mail: info@kv.minjust.gov.ua