ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
До Всесвітнього дня дитини співробітники столичної юстиції навчали школярів захищати свої права

Сьогодні, 21 листопада, співробітники столичної юстиції провели правовий урок для школярів столичній загальноосвітній школі
101. Зустріч приурочена до річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини.

Конвенція з прав дитини була прийнята Генеральною Асамблеєю Об'єднаних Націй в 1989 році і вступила в силу в 1990 році. У Конвенції 54 статей, що визначають права дітей і як ці права мають бути забезпечені і підтримані державами. Майже всі країни в світі ратифікували цю Конвенцію, обіцяючи дотримуватися всі права і свободи цієї Конвенції.

Під час правового уроку діти дізнались про основні положення Конвенції. Співробітники юстиції Києва звернули увагу на перелік прав дитини: на життя, на ім'я, на набуття громадянства, на піклування з боку батьків, на збереження своєї індивідуальності, право бути заслуханою у ході будь-якого розгляду, що стосується дитини; право на свободу совісті та релігії; право на особисте та сімейне життя; недоторканість житла; таємницю кореспонденції; право користуватися найдосконалішими послугами системи охорони здоров'я; благами соціального забезпечення; на рівень життя, необхідний для її розвитку; на освіту; на відпочинок; на особливий захист: від викрадень та продажу, від фізичних форм експлуатації, фізичного та психічного насильства, участі у військових діях; право на вжиття державою всіх необхідних заходів щодо сприяння фізичному та психічному відновленню та соціальній інтеграції дитини, яка стала жертвою зловживань або злочину.

Зауважимо, що в рамках діяльності Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, Мін’юст разом із провідними експертами розробляє проект Закону України «Про правосуддя, дружнє до дитини». Мета цього законопроекту - створити ефективну та повноцінну систему ювенальної юстиції, яка буде спроможна забезпечити законність, обґрунтованість та ефективність кожного рішення щодо дитини, яка потрапила у конфлікт із законом, і яка також буде спрямована на захист прав і свобод дітей-потерпілих та дітей-свідків.