ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Співробітники столичної юстиції  під час дитячого майстер-класу навчали дітей протидіяти булінгу

Сьогодні, 13 серпня, в обідню перерву співробітники столичної юстиції провели у компанії дітей за цікавим майстер-класом від Творчої майстерні «Безмежність»

На майстер-класі діти разом із очільником столичної юстиції Станіславом Куценком власноруч задекорували дерев'яні підставки під чашки чи стакани, використовуючи техніку декупаж, та перенесли зображення за допомогою серветки.  Співробітники юстиції Києва тим часом розповідали малечі про захист своїх прав у садочку чи у школі. Зокрема, як не стати жертвою булінгу.

Тільки в минулому році вперше в українському законодавстві з’явилось таке поняття, як «булінг», а також штрафи за знущання над школярами. 18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон
2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.

У рамках цього закону до відповідальності можуть бути притягнені діти, їхні батьки, вчителі та директор школи. За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі кривдникам загрожуватиме штраф на суму від 850 до 1700 грн. Якщо правопорушення вчинив малолітній, який ще не може відповідати перед законом, стягнення очікує на батьків.

За повторне порушення або вчинення дій із особливою жорстокістю будуть штрафувати від 1700 до 3400 грн. Під санкції потрапляють і вчителі - за приховування булінгу передбачається штраф від 850 до 1700 грн. Директори шкіл повинні розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їхніх батьків і за потреби звертатись до правоохоронців.
Захищайте свої права разом з Мін’юстом!