ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
 
Співробітники столичної юстиції взяли участь у «Фановому антикорупційному пікніку»

7 серпня у парку імені Шевченка відбулась молодіжна зустріч- платформа для дискусій, нетворкінгу, спілкування з лідерами думок та інших цікавих форматів. Учасники спілкувались, обговорювати новини та грати настільні ігри з антикорупційним мотивом. Серед них: «Ейдос-фан», «Антикорупційний Allias або поясни слово» та «Діксіт» - гра на асоціації.
Співробітники столичної юстиції теж долучились до загальних активностей та розповіли молоді про захист права на освіту без хабарів. Зокрема, як протидіяти корупції у вищому навчальному закладі, яка відповідальність настає за неправомірну вигоду, зокрема хабар, куди слід звертатися за захистом своїх прав. Крім того, усі бажаючі отримали інформаційні матеріали Міністерства юстиції України щодо боротьби з хабарництвом в закладах вищої освіти, розроблені в рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!».
Очільник столичної
юстиції Станіслав Куценко поспілкувався з молоддю та розповів: «Навчання для студента - основна робота і він має усвідомлювати, що як приватні підприємці і фірми, так і державні установи зацікавлені у кваліфікованих спеціалістах, тому їм потрібні не бали і рейтинги, а знання. Якщо студенти це усвідомлять, то це до певної міри зменшить хабарництво. Це, звичайно, ганебне явище, яке вносить дуже великий елемент несправедливості в навчальний процес: трапляється, що студент, який постійно вчиться, має нижчі бали від того, хто їх купує через хабарі. Рецепт може полягати ще й у покаранні тих, хто бере хабар свідомо і схиляє до цього давача. Однак впіймати хабарників за руку непросто.»

Що треба робити коли вимагають хабар?

• В жодному разі НЕ ДАВАЙ ХАБАРА!
• Звернися до органу студентського самоврядування або профспілки вищого
навчального закладу (далі - ВНЗ), повідом керівництво ВНЗ.
• Повідом правоохоронні органи. Тобі роз’яснять подальші дії.
• Підготуй докази (аудіо-, відеозапис, свідчення друзів).
• Напиши заяву у поліцію за місцезнаходженням ВНЗ.

Що буде далі?

Працівники поліції помітять спеціальною фарбою гроші, які група збирається передавати службовій особі ВНЗ. Цей напис буде помітним тільки в ультрафіолетовому світлі. Номери купюр теж перепишуть.

• Правоохоронці можуть встановити відеоспостереження або зафіксувати факт отримання неправомірної вигоди іншим способом, передбаченим законом.

• Подзвони до Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 та додатково отримай правову консультацію.

ЗАПАМ’ЯТАЙ! ТИ МАЄШ ПРАВО на освіту без корупції!

Захід проводився Центром «Ейдос» в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).


Крок за кроком юстиція запроваджує зміни. Разом можемо відстоювати свої права та привчати всіх до правової культури.