ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Команда Головного територіального управління юстиції у місті Києві  активно бере участь у реалізації  кампанії Я МАЮ ПРАВО!
2007 рік, Канада, Онтаріо. Ученик муніципальної школи прийшов на заняття у рожевій сорочці. За це його зацькували однокласники. Наступного дня на знак підтримки його друзі також прийшли на навчання в рожевому. Цей, на перший погляд, дрібний випадок породив цілий рух протидії шкільному булінгу.
Сьогодні проблема булінгу в Україні - також на порядку денному. Наприклад, за даними опитування HBSC, що було проведено у останні два місяці 2018 року, серед дітей віком від 10 до 17 років: 35% опитаних брали участь в ображенні/приниженні або знущанні з інших; 37,9 % були жертвами образ, знущань та принижень інших підлітків. Результати опитування U-Report відбивають найрозповсюдженіші причини булінгу: ігнорування дорослими булінгу (цькування) (39%) та особливості характеру певних дітей (26%).
Зазначимо, що 19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».
Наразі, Міністерство юстиції України у рамках проекту «Я маю право!» розпочало новий етап інформаційної кампанії «Стоп булінг». Мета нового етапу кампанії: роз’яснити положення Закону учасникам освітнього процесу, батькам, органам виконавчої влади на місцях, поширити інформацію про булінг та його види, відповідальність за вчинення булінгу, механізми реагування на випадки булінгу і захисту постраждалих осіб.Команда Головного територіального управління юстиції у місті Києві активно бере участь у реалізації цієї Кампанії.
У період з січня по травень місяць 2019 року працівниками Управління державної реєстрації НПА, правової роботи та правової освіти було відвідано близько 40 закладів загальної середньої освіти міста Києва та проведено більш ніж 100 правових уроків.
Від себе додамо: Закон прийнятий певні обов’язки покладено на навчальний заклад, проте батьки повинні також розуміти, що майбутнє їх дітей - це, насамперед, їх відповідальність. Переконані, що відкрита розмова про проблеми цькування дозволить напрацювати дієвий правовий механізм протидії та запобігання булінгу, який допоможе створити безпечне освітнє середовище для всіх учасників навчального процесу.