ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко продовжує практику щотижневих особистих прийомів у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану:

Доброго дня!
Моїй доньці 2 місяці, наразі у мене закінчується відпустка у зв’язку з пологами. Я хочу вийти на роботу, щоб не втратити кваліфікацію та підтримувати матеріальний стан родини. Підкажіть, будь ласка, чи може бабуся моєї донечки претендувати на відпустку по догляду за дитиною до трьох років?

Статтею 18 Закону України «Про відпустки» передбачено, що при необхідності після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням можна піти в декрет на три роки.

І це стосується не тільки матері. Декретну відпустку можуть оформити також батько, бабуся, дідусь чи інші прямі родичі, які погоджуються на догляд за дитиною.

Підприємство за рахунок власних коштів може надавати частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Однак не в усіх випадках народження дитини у жінки виникає право на згадану відпустку: так, наприклад, якщо вона не є працівником, а здійснює діяльність як ФОП, то можливість делегувати право на використання такої відпустки, наприклад, чоловікові дитини відсутнє.

Для використання такої відпустки родичем дитини даний працівник повинен написати відповідну заяву та надати оригінал свідоцтва про народження дитини. Тобто документ, що підтверджує спорідненість з дитиною, та довідку, яка підтверджує неперебування або переривання матір’ю відпустки по догляду за дитиною.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

У разі наявності бажання працювати в цей період раджу переривати відпустку по догляду за дитиною та на підставі заяви працівника встановлювати неповний робочий час її роботи. Слід також зважати, що згідно зі ст. 56 КЗпП роботодавець не має права відмовити такому працівнику (аж до досягнення дитиною віку 14 років) у встановленні неповного робочого часу.

Цікавим є запитання, що стосується тривалості даної відпустки та визначення дня, коли жінка повинна розпочати роботу. Згідно зі ст. 241-1 КЗпП таким днем є перший робочий день після дати виповнення дитині трьох років. Видача додаткового наказу про вихід працівника на роботу після закінчення цієї відпустки законодавством не вимагається.