ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
ПАВЛО ПЕТРЕНКО ВЗЯВ УЧАСТЬ У «ВЕСІЛЬНОМУ МАРАФОНІ» МІН’ЮСТУ ДО ДНЯ СВ. ВАЛЕНТИНА

У День святого Валентина відділи реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції в усіх регіонах України влаштували «Весільний марафон», в ході якого сімейні пари створили тисячі українців. Міністр юстиції Павло Петренко долучився до урочистостей в Києві.

Павло Петренко відвідав Центральний РАЦС столиці, де вручив перші документи молодятам, які вирішила поєднати свої долі саме 14 лютого.

«Міністерство юстиції другий рік поспіль запускає в День святого Валентина проект «Кохання поза часом». По всій країні РАЦСи працюють до опівночі, тож всі, хто бажає одружитися саме 14 лютого, мають можливість зробити це. Станом на вчорашній вечір більше 1800 пар подали заявки для того, щоб зареєструвати шлюб в цей день. Однак ця цифра щохвилини збільшується, адже по всій країні працюють наші локації «Шлюб за добу», де можна прийти, одразу подати заяву і одружитися», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, наразі найбільше заявок подали у Києві, де планують створити родину 190 пар. Серед лідерів також Дніпропетровська та Харківська області.

Він зауважив, що відомство продовжує у своїй роботі керуватися девізом: «Кохайтеся, а про документи подбає Міністерство юстиції».

«Уряд Володимира Гройсмана стоїть на принципах відповідального батьківства. Ми дійсно багато робимо для захисту українських дітей і української родини. Спрощення процесу реєстрації шлюбу, прибирання радянщини та зайвої бюрократії - хороший сигнал. Статистика підтверджує, що сім’ї, які реєструються за новими правилами, набагато міцніші. З усіх пар, які ми зареєструвалися завдяки ініціативі «Шлюб за добу», лише 0,03% подали на розлучення», - підкреслив Міністр юстиції.

За його словами, минулого року в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу» було зареєстровано 33 тисячі шлюбів. А з моменту запуску ініціативи у 2016 році - понад 55 тисяч.

«Паралельно ми запускаємо нові сервіси. Минулого року ми активізували роботу з розвитку проекту «Ювілейне весілля», в рамках якого всі, хто одружився рік, десять чи 50 років тому можуть прийти до будь-якого РАЦСу і провести повторну урочисту церемонію», - зауважив очільник Мін’юсту.

Павло Петренко разом з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом привітали 6 пар, які прожили разом більше 50 років та вручили їм відповідні свідоцтва.

Володимир Гройсман побажав міцного здоров’я подружжям, які взяли участь у проекті Мін’юсту «Ювілейне весілля», і закликав усіх брати приклад з таких пар, навчатися так само берегти, поважати і любити один одного.

«Коли ми знаходимо свою половинку, ми по-справжньому стаємо щасливими. Я сьогодні почув історії, які тривають понад 50 років, історії світлого й чистого кохання. Коли людей об’єднує кохання, на світ з’являються діти-янголятка», - сказав Прем’єр-міністр.

Також Міністр юстиції відкрив черговий майданчик, де українці зможуть скористатися сервісом «Шлюб за добу». Відсьогодні одружитися за спрощеною процедурою можна у столичному ТАО Event Hall.

«Сьогодні ми відкриваємо унікальну локацію. Вона відрізняється від всіх інших тим, що тут створити родину можна цілодобово, без черги і необхідності чекати 30 днів, доки у РАЦСі визначать дату. Достатньо прийти сюди, подати заявку і в порядку живої черги провести реєстрацію шлюбу», - зауважив Павло Петренко.