ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Кожна річниця весілля - це черговий день народження сім'ї та нагода знову сказати своїй другій половинці обітниці кохання

Вчора річницю весілля у Деснянському районному у місті Києві  у місті Києві  урочисто відзначили подружжя Олександр та Оксана.
Ця пара запала у  душу, ще коли реєстрували свій шлюб. Хочемо розказати вам їх історію кохання,  - розповідає начальник відділу ДРАЦС Карина Мінчук. Вони вже разом 23 роки. Мають чудового сина, якого також назвали Олександром, ім’ям, що означає «мужній захисник». Виховали його справжнім чоловіком, який присвятив своє життя надзвичайно відповідальній, ризикованій справі - захищати правопорядок в нашій державі.
За час спільного життя встигли все, навіть розлучитися, та того ж дня зійшлися знову. Вважали, навіщо штамп у паспорті? Головне - людські відносини. Та події, що відбулися в нашій державі, змінили цю думку.
У першу хвилю мобілізації Олександр пішов добровольцем до збройних Сил України, був на захисті міста Авдіївка та Авдіївської промзони. Безумовно, це стало випробуванням для їхньої сім’ї - випробуванням на зрілість, на терпіння, на кохання. За цей час відбулась переоцінка цінностей і виникло бажання засвідчити сімейний союз, як перед державою, так і перед Богом.
Рівно три роки тому, отримавши несподівано короткотривалу відпустку, Олександр вирішив зробити сюрприз коханій, та за допомогою волонтерів якнайшвидше  дістався додому, щоб зробити їй пропозицію руки та серця - зареєструвати шлюб. Вони одружилися, в нашому відділі, та Олександр повернувся на передову. Але думка влаштувати справжнє свято кохання для своєї Оксани не полишала Олександра.
І сьогодні вони знову у нашому відділ поновлюють обітницю кохання:  знову закохані погляди і знову, за добрим народним звичаєм, як вперше встали на весільний рушник, якому також виповнилося 23 роки. Вони разом пройшли і щастя і турботи та давно стали одним цілим. Нехай з кожним роком їхня любов тільки множиться! Адже не даремно кажуть: «Щаслива родина, щаслива країна».
У 2018 році відділами державної реєстрації актів цивільного стану проведено 549 обрядів ювілейних весіль, в той час як у 2017 році було проведено лише 37 таких обрядів. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірина Садовська.
Задля збереження сімейних цінностей у 2018 року Міністерством юстиції України було активізовано роботу щодо запровадження послуги з проведення обрядів ювілеїв весілля, які є одними із найважливіших та значущих подій у житті подружжя.
«Ця послуга надається відділами державної реєстрації актів цивільного стану по всій Україні і її може замовити будь яка особа, хтось з сімейної пари, їх родичі або друзі. Хочу зауважити, що це не залежить від кількості років спільного подружнього життя. Замовляють  як для пар, які прожили разом і 50 років і коли сімейна пара прожила один рік»,  - повідомила Ірина Садовська.