ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Порушив правила дорожнього руху - плати штраф!

Перевищив швидкість, сів за кермо без водійського посвідчення, припаркувався у недозволеному місці чи, гірше,  втік з місця ДТП? Доведеться заплатити штраф. У 2018 році державні виконавці столиці стягнули більше 23 мільйонів гривень адміністративних штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Зауважте, з 27 вересня 2018 року штрафи за окремі порушення правил дорожнього руху зросли у 20 разів. За перевищення встановленої норми швидкості більш ніж на 50 км на годину - до 3,4 тис. гривень (раніше - 510 грн). За втечу з місця ДТП - від 255 грн. до 3,4 тис. грн. Можливе позбавлення «прав» до 6-ти місяців. Керування автомобілем без прав, або не відповідної категорії штраф може досягти 10,2 тис. грн (раніше - 510 гривень). Якщо водій знову сяде за кермо і не матиме при собі права, то вже заплатить в 4 рази більше - 40,8 тис. грн.  Українські водії, які позбавлені права керувати транспортними засобами, але все ж сіли за кермо, змусять заплатити 20,4 тис. грн. За повторне правопорушення штраф зросте в 2 рази. Щодо неправильного паркування машини: інспектори зобов’язані складати протоколи порушень навіть без водія. Також їм можна буде евакуювати машини, які припарковані у недозволених місцях. Свої дії представники правоохоронних органів повинні зафіксувати на відео, або зняти на фотоапарат місце порушення. Штраф за неправильну парковку складе від 255 до 1,7 тис. Гривень.

Після того, як працівники патрульної поліції вручають постанову про порушення правил дорожнього руху порушникові дається 15 днів, щоб він сам погасив суму штрафу.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання громадянина, роботи або за місцезнаходженням його майна.

У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

При цьому, в рамках виконавчого провадження, державний виконавець може:

- Прийти додому для опису майна.

- Накласти арешт на майно, в тому числі автомобіль чи квартиру;

- Заарештувати частину заробітної плати;

- Через суд заборонити виїзд за кордон.

Арешт державного виконавця накладений на автомобіль є підставою для тимчасового затримання його на штрафмайданчик інспекторами поліції.

Тож будьте уважні за кермом та поважайте інших учасників дорожнього руху.