ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Денис Чернишов та Станіслав Куценко відкрили благодійну виставку-форум «Я маю право на нове життя»


29 листопада в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» стартувала Всеукраїнська виставка творчих робіт засуджених «Я маю право на нове життя».

Станом на листопад 2018 року на обліку в органах пробації перебувало понад 56 тисяч осіб, майже тисяча з яких - неповнолітні. 50 тисяч осіб - звільнені від відбування покарання з випробувальним терміном.

Саме з метою виправлення та ресоціалізації після ув’язнення столична юстиція спільно з громадською організацією «Союз «Золотий Вік України» влаштували правопросвітницьку виставку - форум, під час якої не тільки презентували творчі роботи засуджених, а й обговорили шляхи подолання дитячої злочинності в Україні.

Для відвідувачів облаштували майданчик для перегляд фільму «Небо над головами». Це - короткометражна документальна стрічка, яка розкриває життя за «колючим дротом».

Фільм знімався впродовж двох років і показує справжнє життя підлітків, позбавлених волі. Режисер фільму Василь Возняк є волонтером пенітенціарного душпастирства УГКЦ і відвідує місця позбавлення волі з 2011 року.

«Особі варто давати шанс на виправлення та можливість залишитись у своїй громаді. І ми всі: органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадські організації маємо створити умови для успішної реабілітації та ресоціалізації таких осіб в громадах. Лише об’єднавши наші зусилля для надання комплексної допомоги особам, які скоїли злочин, ми матимемо успішні історії, позитивний досвід, що також сприятиме зменшенню злочинності, а отже - підвищенню рівня безпеки у громадах.», - констатував заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов.

«Можна по-різному сприймати тих, хто зробив помилку - свідомо чи ні, можна бути впевненому в тому, що безневинні за гратами не опиняються. Проте можна спробувати поспівчувати, привідкрити вікно за колючим дротом і показати, що там теж є люди, без сумніву різні, і спробувати поглянути в глибину проблеми, зрозуміти, що спричинило ті чи інші проступки», - додав очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.

"Наш слоган: "Пробація - можливості для змін",- зауважив директор Державної установи "Центр пробації" Олег Янчук, - "Завдання співробітників органів пробації - мотивувати людину, яка вчинила злочин і отримала другий шанс на пробації, до змін у житті. А також сприяти у вирішенні обставин, що спонукали до злочину. Участь наших клієнтів у подібних заходах - це і є підтримка та мотивація до позитивних змін".

Для більшості колишніх ув’язнених найбільша мотивація не порушувати закон знову - це довіра від людей.