ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Державним підприємством «СЕТАМ» розпочато організацію торгів майном, що підлягає реалізації через процедуру банкрутства.

При реалізації майна боржника арбітражні керуючі зобов’язані враховувати інтереси боржника та його кредиторів, прагнучи організувати процес відчуження майна за найвищою ціною.

«У розвинених країнах банкрутство є невід’ємною частиною ринкової економіки, наслідком природного процесу конкурентної боротьби. Це - механізм виведення з ринку нерентабельних та неперспективних підприємств. Процесу банкрутства передують заходи, спрямовані на відновлення платоспроможності підприємства, зокрема, зміна системи управління, розстрочення заборгованості тощо, тому банкрутство розуміють як вимушену ліквідацію», - розповідає керівник Відділу з питань банкрутства столичної юстиції Василь Гончаренко.

Державне підприємство «СЕТАМ», як організатор торгів, не має зацікавлених осіб ні серед кредиторів, а ні серед боржників. Зазначене підприємство створено державою з метою реалізації політики у сфері організації примусового виконання рішень органів державної влади та усуненя корупційної складової при реалізації арештованого майна.

Проте, державний орган з питань банкрутства сприяє створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, у тому числі процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків.Також, зокрема, формує Єдиний реєстр арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, що є складовою частиною Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та встановлює порядок подання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) державному реєстратору відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, щодо яких відкрито провадження у справі про банкрутство, необхідних для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Зауважимо, що ДП «СЕТАМ» представлено у всіх регіонах України.

Державне підприємство «СЕТАМ» у столиці знаходиться по вулиці Стрілецька, буд 4-6