ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Останнім часом поширюються міфи щодо збільшення кількості розлучень восени задля отримання субсидії.

Головне територіальне управління юстиції у м.Києві спростовує подібні чутки.
Нагадаємо, що тільки за вересень 2018 року у районних у місті Києві відділах державної реєстрації актів цивільного стану було зареєстровано - 3399 шлюбів. З них в рамках пілотного проекту  Шлюб за добу- 583. З них в середньому розлучаються менше 10% . За перше півріччя 2018 року розірвали  шлюб у відділі  - 1897 пар, за рішенням суду - 2791, - коментує очільник столичної юстиції Куценко Станіслав. Відповідно до вказаних статистичних спостережень тенденції збільшення кількості розірвання шлюбу за рішенням суду не спостерігається.
Також слід зазначити, що кількість розірвань шлюбів за рішенням суду є більшою, ніж у відділах ДРАЦС. Це пояснюється, здебільшого, наявністю спільних неповнолітніх дітей, що унеможливлює факт звернення до відділів ДРАЦС.

         Чинним законодавством України передбачено, що державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться за місцем проживання подружжя або одного з них.

         Розірвання шлюбу у відділі ДРАЦС провадиться за наявності спільної згоди подружжя про розірвання шлюбу, що оформлюється у формі заяви, яка має назву «Заява про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей».За рішенням суду шлюб розривається у разі наявності неповнолітніх дітей, небажання одного з подружжя реєструвати розірвання шлюбу чи інших спорів.


Загалом за 9 місяців 2018 року у місті Києві зареєстровано 20 884 пари.

Нагадаємо, що З 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій.

Преважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсидіантів - як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту.
Повторно у травні 2018 року документи необхідно подавати також тим сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидійГромадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, у разі зміни у складі сім’ї члена домогосподарства.

Відповідно, зміна сімейного стану громадян не пов'язана з призначенням субсидій.