ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
У Дніпровському ДРАЦСі столиці відбувся щотижневий Особистий прийом очільника Столичної юстиції Станіслава Куценка щодо захисту прав громадян.
Сьогодні, 18 вересня, щотижневий особистий прийом відвідало чимало громадян. Більшість з них цікавилось питаннями щодо державної реєстрації актів цивільного станку та новаціями щодо захисту прав дітей.  До начальника Головного територіального управління юстиції у м.Києві звернулись  з запитанням  щодо відновлення втраченого на тимчасово окупованій території свідоцтва  про народження.
Повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану на підставі актового запису цивільного стану, складеного як в електронному вигляді, так і на паперовому носії.
У зв’язку з відсутністю актового запису про народження, складеного в електронному вигляді, та зберіганням паперових носіїв актових записів цивільного стану на тимчасово окупованій території, вирішення питання щодо отримання свідоцтва про народження повторно можливе тільки після поновлення актового запису цивільного стану.

Хто може звернутися із заявою про поновлення актового запису цивільного стану?

Право на подання заяви про поновлення актового запису цивільного стану має, зокрема:

особа, щодо якої складено актовий запис;

один з батьків неповнолітнього (малолітнього);

піклувальник неповнолітнього та опікун малолітнього;

опікун недієздатної особи;

представник органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

           Які документи потрібно подати до заяви?

Разом із заявою про поновлення актового запису про народження подаються:

паспорт;

свідоцтво про народження особи,  щодо якої поновлюється актовий запис про народження (у разі наявності);

свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану (про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть тощо).

У який термін розглядається заява та яка вартість цієї послуги?

Питання про поновлення актових записів цивільного стану розглядається відділом у тримісячний строк з дня подання заяви. За наявності документів, поданих до заяви, її розгляд завершується до закінчення строку, встановленого законодавством.

За результатами розгляду заяви та поданих документів складається поновлений актовий запис про народження, на підставі якого заявнику видається повторно свідоцтво про народження.

За видачу свідоцтв у зв’язку із поновленням актових записів цивільного стану справляється державне мито у розмірі 0,02 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 0,34 коп.

Слід зауважити, що державне мито сплачується до подання заяви про поновлення актового запису цивільного стану.