ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
           8 вересня у Національному музеї народної архітектури та побуту України «Пирогів» відбулося свято «Весілля Київщини».

    Закохана пара Богдан та Олена отримала Свідоцтво про шлюб посеред живописного українського пейзажу. Пара познайомилась у потязі, зустрічались 6 років, пропозицію одружитись Богдан зробив ставши на коліно прямо біля церкви, отож Олена не змогла відмовити.  Молодята обрали виїзну церемонію в українському стилі.
    Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Олена Сукманова, яка вручала молодятам їхні перші спільні документи, зазначила: «Все частіше молодята висловлюють бажання укладати шлюб не у традиційних білих сукнях, та костюмах не за класичною церемонією, а у вишиванках, українських віночках та вишитих сукнях з церемонією в етнічному стилі. Сьогодні не просто весілля, це не просто свято для молодих та їх батьків, але й популяризація послуг, які надають ДРАЦСи, зокрема проведення виїздних церемоній. Хочете шлюб за добу - будь ласка, хочете традиційний, класичний за 30 днів - не питання, хочете в етнічному стилі чи в замку, чи на стадіоні - і це можливо! Завдання Мін’юсту- дати молодятам варіанти на вибір».
    Керівник столичної юстиції Станіслав Куценко привітав новоспечену українську родину та додав: «Осінь - традиційна пора для одружень. На вересень в  Києві уже подано 2748 заяв. Нагадаю, заява про державну реєстрацію шлюбу подається майбутнім подружжям особисто (Частина 2 Статті 28 Сімейного кодексу України)».
    Весільна церемонія пройшла з дотриманням усіх старовинних традицій та обрядів. Недарма кажуть: "грати весілля", адже шлюбний ритуал - це своєрідна народна вистава з відповідними піснями, приспівками й примовками. Якщо сьогодні весілля справляють упродовж одного дня (як правило, у суботу), то ще зовсім недавно його гуляли цілий тиждень.Як проходять старовинні весільні обряди такі, як, наприклад, сватання, оглядини, виплітання вінків та весільного букету, заручини, запрошення гостей на весілля, розплітання коси молодої, українські весільні пісні, можна було спостерігати упродовж всього дня у Національному музеї народної архітектури та побуту. Нова родина мала бути заснована на порядності, доброчесності, правдивості. Розлучення вважалося гріхом, тому молоді люди, готуючись до вступу в шлюб, мали добре зважити на всі обставини аби майбутнє подружнє життя було щасливим. Суворе дотримання відповідних вимог, виконання всіх ритуалів мали забезпечити прихильність долі до молодої сім'ї. Весільний обряд, який удосконалювався впродовж віків заховав у собі погляди українців на шлюб, сім'ю, і продовження роду.
    Подібні свята повертають українців до цінності інституту шлюбу, нагадують про його старовинне значення та надихають на дотримання національних традицій.

    Кохайтеся, а про документи подбає Мін’юст.