ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
У Дніпровському ДРАЦСі столиці відбувся щотижневий Особистий прийом очільника Столичної юстиції Станіслава Куценка щодо захисту прав громадян.
Сьогодні, 4 вересня, щотижневий особистий прийом відвідало чимало громадян. Більшість з них цікавилось питаннями щодо державної реєстрації актів цивільного станку та новаціями щодо захисту прав дітей.
Віталій після літньої негоди, котра принесла чимало збитків столиці  у серпні, досі не може привести до лату свій автомобіль.
Авто під час зливи перебувало на парковці. Вода залила салон та вивела авто з ладу.
Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко пояснив, що для початку у такій ситуації варто фіксувати побачене на фото чи відео, викликати поліцію та шукати свідків (принаймні двох), щоб юридично зафіксувати факт завдання збитків саме негодою.
Вимагайте від поліцейських скласти відповідний акт, а у свідків намагайтеся дізнатися якомога більше контактних даних, щоб залучити їх свідчення у разі необхідності.
У той же час, телефонуйте до страхової компанії, де було застраховане авто та складайте заяву з описом усіх обставин, посилаючись на умови договору, що дозволяють Вам розраховувати на компенсацію (якщо такі є). Зі складеною заявою (та, ймовірно, вищезазначеним актом) якомога швидше зверніться до відповідної страхової компанії, після чого вони мають провести експертизу для визначення розміру завданої шкоди та задовольнити вимоги, викладені у заяві, або вмотивовано відмовити у їх задоволенні (що не позбавляє Вас права на звернення до суду з вимогою компенсації, якщо Ви вважаєте, що така відмова є необґрунтованою). Якщо звертатися до страхової компанії за компенсацією у Вас немає достатніх підстав - транспортуйте авто на СТО для визначення розміру шкоди; намагайтеся задокументувати даний факт та просіть зазначити, що шкода була завдана саме внаслідок затоплення.
Відповідно до ч. 1 статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання; згідно з ч. 1 статті 16 кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Ч. 1 статті 4 Цивільного процесуального кодексу України передбачає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів
Однак, для  відшкодування шкоди у судовому порядку мають значення наступні обставини:
• Місце перебування авто на момент зливи (парковка/стоянка).
Місце для паркування (парковка) - це місце, де будь-який транспортний засіб можна залишити на нетривалий час з вимкненим двигуном. Особливістю є можливість безкоштовної зупинки автомобіля .
Стоянка - місце, де автовласник може залишити свій транспорт на тривалий час і за певну плату перекласти відповідальність за збереження автомобіля на співробітника стоянки. Зокрема, це поняття відноситься до гаражів і критих споруд.
Тобто, основною відмінністю між даними поняттями у контексті нашої теми є саме відповідальність за Ваш автомобіль.
Якщо Ваші права порушуються, звертайтесь до правопросвітницького проекту Міністерства юстиції Я МАЮ ПРАВО! Тут Ви не тільки можете отримати цілодобову правову консультацію, а й безкоштовного адвоката, котрий зможе захистити Ваші права у суді.