ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
                                                 Державний виконавець столичної юстиції розповіла про виконання рішень суду

Головний державний виконавець Святошинського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Вікторією Мацеборук у програмі "Я МАЮ ПРАВО" у інформаційній агенції "Журналіст" розповіла про процедуру виконання рішень суду.
«До органів державної виконавчої служби можуть звертатися як юридичні, так і фізичні особи, отримавши відповідний виконавчий документ і пред'явивши його нам у службі. Бувають різні випадки. Іноді сторони, отримавши рішення суду, можуть дійти певної згоди щодо якогось питання. Або, наприклад, боржник, усвідомлюючи, що на нього покладено певні обов’язки, може сплатити кошти, передати майно чи виконати рішення немайнового характеру. Проте у тому випадку, коли сторона, яка є відповідачем, боржником по виконавчому провадженню не виконує рішення суду, стягувач змушений звертатися до органів ДВС, щоб у примусовому порядку це рішення було виконано», - пояснила державний виконавець.
«Виконавчий документ може пред’являтися за місцем проживання юридичної або фізичної особи, за місцем знаходження майна. Право визначити і вибрати, куди саме подати виконавчий документ, залишається за стягувачем. Законом України про виконавче провадження передбачено певні вимоги до пакету документів і самого виконавчого документа, який пред’являється до нас у службу. Найперше державний виконавець знайомиться із матеріалами справи. Обов’язковою умовою є подання заяви про виконання виконавчого провадження, а також виконавчого документу, який має відповідати нормам закону, набути чинності, містити всі ідентифікуючі дані про боржника та стягувача», - наголосила Вікторія Мацеборук.