ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Кілька пунктів для того, щоб просто, швидко та зручно досягти результату. Процедуру припинення підприємницької діяльності фізичної особи умовно можна розділити на чотири кроки:

    виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР);
    зняття з обліку в Держкомстаті, Державній фіскальній службі та Пенсійному фонді;
    надання звітності та розрахунків по податках, зборах і єдиному соціальному внеску;
    закриття підприємницького рахунку в банку.

Ще один із способів припинити підприємницьку діяльність - зробити це онлайн за допомогою офіційного сайту "Он-лайн будинок юстиції" та послугою "Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця".

На відміну від фізичної подачі документів контакт із чиновником не потрібен, а також послугами сайту можна скористатись у будь який час доби 7 днів на тиждень із будь-якого куточку світу.

Той, хто хоче закрити ФОП, може зайти на сайт і зареєструватися для входження в особистий кабінет. На це не доведеться витрачати багато часу, адже достатньо вказати електронну пошту та пароль.

У розділі "Послуги" обрати "Подати заявку" - "Державна реєстрація бізнесу" - "Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця". Далі система автоматично переключає на бланк онлайн-заяви. Портал підкаже, які поля потрібно заповнити. Після цього заявка підписується електронним цифровим підписом. Раніше потрібно було оббивати пороги установ по кілька разів, зараз достатньо бути онлайн.

Електронний підпис можна отримати в районній податковій, у відділенні вашого банку чи за допомогою цього ж порталу.

Після підпису заява потрапляє державному реєстратору. Якщо заява правильно заповнена, запис протягом доби вноситься до державного реєстру. Після факту ліквідації ФОП уся інформація потрапляє до Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування.

Задля зручності на порталі сервісу розміщено інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також є опція "Залишити відгук".

Тільки протягом останнього місяця "Он-лайн будинком юстиції" скористалося 43,4 тис. користувачів.