ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко продовжує консультувати громадян щодо захисту їхніх прав на щотижневих #Особистий_прийом у Дніпровському відділі реєстрації актів цивільного стану.

31 липня громадяни отримали фахову юридичну консультацію не тільки щодо питань реєстрації актів цивільного стану, а й інших важливих питань, зокрема, оформлення субсидії на новий опалювальний сезон, процедури реєстрації дитини до дитячого садочка, реєстрації місця проживання дитини, проходження практики у державних нотаріальних конторах, щодо новацій у захисті прав дітей відносно податкової знижки на навчання.

Станіслав Куценко зауважив, що згідно Пункту 166.3.3 Податкового кодексу визначає, що суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підпадає під податкову знижку.

Якщо громадянин України, який офіційно працює, отримує заробітну плату і сплачує податки, оплачує навчання у дошкільному, позашкільному, загальному середньому, професійно-технічному чи вищому навчальному закладі (своє чи сім’ї), то він може скористатися податковою знижкою. Якщо громадянин є суб’єктом підприємницької діяльності - приватний підприємець, то він НЕ може скористатися цією знижкою.

Якщо людина офіційно працює, отримує зарплату, але не сплачує податок на доходи фізичних осіб - то він теж не може скористатися цим правом.

Які документи необхідні?

1. Копія паспорта.

2. Копія довідки про присвоєння індивідуального податкового номера (ІПН).

3. Копія квитанцій про сплату внесків/здійснення платежів (оригінали обов’язково мати з собою для можливого підтвердження)

4. Оригінал довідки про доходи, одержані в звітному році з місця роботи (за встановленою формою).

5. Поточний рахунок в банку (або номер платіжної картки - взяти відповідну довідку в банку).

6. Заява встановленого зразка про суми виплачених доходів та утриманих податків (береться у податковій).

7. Декларація про майновий стан та доходи.

8. Копія Договору з навчальним закладом. Додатково документи для отримання податкової знижки за оплату навчання:

9. Копія свідоцтва про народження дитини або свідоцтво про одруження - у випадку, якщо декларацію подають батьки або один із подружжя.

10. Довідку з навчального закладу про те, з якого і по який період у звітному (календарному) році навчалася особа.

Зробити це можна до 31 грудня поточного року. Але краще не затягувати.

Захищайте свої права з Мін’юстом, адже юстиція відкрита для людей!