ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
30 липня на Майдані Незалежності у Києві відбулася акція  до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми  «#протиДій торгівлі людьми»  та флеш-моб повітряних кульок з логотипом «Дитина не товар», пізнавальні ігри для підлітків та дітей з питань обізнаності прав, обов’язків та безпечної поведінки.

Торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі. За даними Міжнародної організації з міграції за період з 1991 року по 2017 рік в Україні від торгівлі людьми постраждало понад 120 000 українців. Щорічний світовий прибуток кримінального сектору в цій сфері діяльності становить від 5 до 7 мільярдів доларів.

Починаючи  з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно протидіяти цьому злочину.

Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у місті Києві Андрій Равлюк  долучився до соціально-інформаційної акції  та  зауважив:

« Торгівля людьми - це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та використання інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Постраждалі живуть серед нас, але часто залишаються невидимими! »

Фахівці столичної юстиції ознайомили киян та гостей столиці із основними правами громадян та розповсюдження інформаційних матеріалів з питань попередження та протидії торгівлі людьми.

Законодавством України особам, постраждалим від торгівлі людьми,  гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Згідно Статті 149 Кримінального кодексу України - Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини - торгівля людьми або здійснення іншої незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо неповнолітнього або щодо кількох осіб, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або особою, від якої потерпілий був у матеріальній чи іншій залежності, або поєднані з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого чи його близьких, або з погрозою застосування такого насильства, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені щодо малолітнього, або організованою групою, або поєднані з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого чи його близьких, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Якщо Ваші права порушуються звертайтесь до правопросвітнього проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» 0 800 213 103   http://pravo.minjust.gov.ua/. Тут Ви можете отримати не тільки правову консультацію, а й безкоштовного адвоката від держави для захисту Ваших прав у суді.

Захищайте свої права разом з Мін’юстом!