ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
                                       СВІТЛАНА ГЛУЩЕНКО ЗУСТРІЛАСЯ З БАТЬКАМИ, ЯКІ САМОСТІЙНО ВИХОВУЮТЬ ДІТЕЙ

У Головному територіальному управлінні юстиції у м. Києві відбулась зустріч заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлани Глущенко з батьками, які самостійно виховують своїх дітей. Зустріч проходила за участю представників Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві. На зустрічі також були присутні представники всеукраїнського благодійного фонду «Мама SOS» та батьки, яким вже вдалось захистити свої права.

У ході неформальної зустрічі співробітники столичної юстиції проінформувати громадян про їхні права, відповіли на хвилюючі питання, надали безоплатну правову консультацію та допомогу психолога.

Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко зазначила, що Міністерство юстиції реалізує низку ініціатив, спрямованих на захист прав дітей. Ліквідація заборгованості зі сплати аліментів - одна з них.

«Минулого року Мін'юст дав старт ініціативі #ЧужихДітейНеБуває, в межах якої було прийняте законодавство, що значно посилило відповідальність злісних неплатників аліментів. На сьогодні сума стягнутих аліментів становить 2,1 млрд гривень», - повідомила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко. Кількість дітей, на користь яких було стягнуто аліменти у 2018 році, становить майже 506 тисяч. В середньому на одну дитину за минулий місяць стягнуто 4,2 тисячі гривень.

Керівник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Станіслав Куценко повідомив, що станом на липень місяць на виконанні в органах державної виконавчої служби м. Києва перебуває 21 226 виконавчих проваджень щодо стягнення аліментів. За його словами, станом на липень державними виконавцями стягнуто аліментів на утримання 16 746 дітей у сумі 129 833 545 грн., з яких за рахунок застосування до боржників заходів, передбачених частинами 9 та 12 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» 14 боржників перебувають в місцях позбавлення волі.

Крім того, станом на 01.07.2018 державними виконавцями винесено 6275 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами та постанов про тимчасове обмеження боржника у праві користування зброєю та 6248 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання, які не оскаржені та не скасовані боржниками. 

Начальник Управління державної виконавчої служби міста Києва Віталій Чепурний навів один із прикладів роботи державних виконавців столиці. Так, на виконанні у Дніпровському районному відділі державної виконавчої служби перебувало виконавче провадження з виконання рішення Ворошилівського районного суду м. Донецька про стягнення аліментів на утримання доньки Марії 30.09.2003 року народження в розмірі 2000 грн., але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 02.04.2008 року і до повноліття дитини. Заборгованість зі сплати аліментів становила 76000 грн. У результаті вжитих до боржника заходів примусового виконання, передбачених статтею 71 Закону України «Про виконавче провадження», на рахунок Відділу боржником сплачено кошти в загальному розмірі заборгованості. Кошти перераховано стягувачці, яка проживає на тимчасово окупованій території м. Донецька.

Нагадаємо, що 25 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, який створює економічні передумови для посилення захисту права дитини на належне утримання. Він вступає в силу після публікації в офіційному виданні через 30 днів.