ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Щотижневий особистий прийом очільника юстиції Києва у Дніпровському ДРАЦСі


17 липня  отримати фахову юридичну консультацію щодо питань реєтарції атків цивільного стану, щодо виконання судового рішення по сплаті аліментів, реєстрації шлюбів українців з іноземцями, щодо зміни прізвища та щодо процедури отримання дублікатів свідоцтва про смерть й інших документів у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану можна було просто від очільника столичної юстиції Станіслава Куценка.
        «Щодня у кожному відділі ДРАЦС міста Києва приймається близько 200 громадян із різних питань. Юстиція - одна із найвідкритіших органів державної влади. Ми не ховаємось за зачиненими дверима, а постійно йдемо до громадян, щоб знати болісні питання громади та оперативно на них реагувати», - зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко.
Пані Наталя цікавилась новою ініціативою Міністерства юстиції, яку призентував Міністр юстиції України Павло Петренко у червні цього року.
Завдяки планшетам можна буде миттєво направити відомості для проведення невідкладної державної реєстрації малюка та реєстрації місця проживання, подати електронну заявку на отримання допомоги при народженні дитини. Навіть записатися в електронну чергу в дитячий садок. І все це - прямо у пологовому.
        Також  на прийом звернулась пара молодят, котрі бажали одружитись. Дівчина - громадянка іншої держави, тому погано орієнтувалась у законодавстві України. Прийшла на прийом, щоб без порушень законів вступити у шлюб. Після встановлення правильності документів та легальності перебування на території України, молодята оплатили державне мито (85 копійок) за послугу реєстрації шлюбу та подали заяву на шлюб просто під час прийому.

Пан Василь звернувся з наступним запитанням: чочу розірвати шлюб в односторонньому порядку, так як дружина вже майже рік знаходиться за кордоном і коли повернеться не відомо. Як це можливо?  Відповідно до ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу. Згідно зі ст. 113 СК України суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Таким чином, Ви можете звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу в односторонньому порядку з метою припинення шлюбу.Очільник юстиції столиці взяв під особистий контроль всі питання, частина з них була вирішена просто під час прийому. Якщо виникають питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, телефонуйте за телефоном «гарячої лінії» (044)2360080 Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

    Захищайте свої права з Мін’юстом!