ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Сьогодні в актовій залі Головного територіального управління юстиції у місті Києві пройшла відкрита прес конференція щодо результатів роботи державної виконавчої служби м.Києва за 6 місяців 2018 року. Державні виконавці оприлюднили результати роботи по стягненні заборгованості по аліментам та заробітної плати.
Начальник Головного територіального управління юстиції у м.Києві Станіслав Куценко зазначив, що у районних відділах столичної ДВС створено 40 мобільних груп з ліквідації заборгованості по аліментам. Свої виїзди групи розпочали з 20 лютого 2018 року. За цей період здійснено понад 1,5 тис. виїздів за місцем проживання боржників. Під час таких рейдів навідуються в середньому одразу за кількома адресами місця проживання. У тому числі, здійснюються виїзди за місцем проживання боржників по виконавчим провадженням про стягнення аліментів, розмір заборгованості по яким перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Так, мобільними групами за участі державних виконавців станом 05.07.2018 здійснено понад 1 553 виїзд.
Суми коштів стягнутих органами державної виконавчої служби міста Києва у 2018 році за виконавчими документами даної категорії складає 119 122 615 грн., з них стягнуто 73 175 303 грн., у зв’язку із застосуванням до боржника заходів, передбачених частинами 9 та 12 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження». Між іншим, лише за червень територіальними підрозділами стягнуто понад 19 млн., грн. за виконавчими документами про стягнення аліментів, зазначив, керівник Головного територіального управління юстиції Станіслав Куценко.
Керівник державної виконавчої служби столиці Віталій Чепурний зазначив, державними виконавцями направлено понад 1 тис. подання про оголошення розшуку боржника. Кількість складаних протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення, становить 338, з них направлено до суду 325. Станом на 05.07.2018 судом розпочато розгляд подань та вже винесено 25 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно - корисних робіт.
Нагадаємо, що 3 липня народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому другий пакет законопроектів, розроблений в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває. Документи передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок. Новий Закон почне діяти в середині серпня.
Заступник начальника Управління державної виконавчої служби Києві Руслан Озадовський розповів, що , у липні, наприклад, державними виконавцями Подільсокого району столиці було стягнуто заборгованість по аліменатам в рамках одного провадження, яка перевищує суму платежів за один рік, а саме більше 190 тисяч гривень.Також у рамках закону #ЧужихДітейНеБуває, Святошинський відділ державної виконавчої служби Києва стягнув заборгованість по сплаті аліментів, а саме більше 112 тисяч гривень..Заборгованість сформувалась упродовж останніх семи років. Боржник не реагував усі ці роки на зауваження про необхідність фінансово забезпечувати свою дитину та уникав будь-якої можливості допомагати донечці до досягнення її повноліття.Кошти надійшли на депозитний рахунок відділу і дівчинка зможе отримати гроші від батька найближчим часом.
Завдяки роботі державних виконавців столиці, вперше в Україні з державного аукціону продають рідкісний британський спорткар,який належить колишньому міністру з надзвичайних ситуацій, екс-нардепу Давиду Жванії. Арешт був накладений виконавчою службою Шевчеківського району за борги перед банком. Сума боргу в два рази менша за вартість автомобіля і після продажу Жванії повернуть решту суми. Оскаржень або визнання дій виконавця неправомірними не зафіксовано, тому автомобіль виставили на державний аукціон. Авто оцінили в 3 млн 168 тис. 200 грн.
Серед боржників, за якими рахується найбільша заборгованість із заробітної плати по м. Києву можливо виділити такі:
ПАТ "Київсоюзшляхпроект" - борг 6 073 983 грн.
ДП " Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" - борг 4 329 532 грн.
ДП"КДЗ"Буревісник" - борг 3 549 017 грн.
Наразі, Управлінням здійснюється систематичний контроль за станом виконання рішень даної категорії, зокрема проводяться щотижневі оперативні наради та щотижнево узагальнюється інформація по виконавчим документам про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами.
Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві знаходиться за адресою вул. Виборзька, 32, 03056