ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ
Очільник Столичної юстиції Станіслав Куценко продовжує консультувати громадян щодо захисту їхніх прав на щотижневих #Особистий_прийом у Дніпровському відділі реєстрації актів цивільного стану.
10 липня громадяни отримали фахову юридичну консультацію з питань щодо реєстрації до черги в садочок просто в пологовому будинку, щодо виконання судового рішення по сплаті аліментів, реєстрації шлюбів, щодо зміни імені та процедури проставлення апостилю, виплати аліментів.
Олена уже 5 років самостійно виховує сина Данила, останні чотири роки батько взагалі не цікавиться життям дитини, тільки періодично сплачує мінімальну суму аліментів. Нещодавно хлопчик захворів і Олена вирішила поїхати з дитиною за кордон на оздоровлення. Коли знадобилась дозвіл від батька про поїздку дитини за межі країни, він категорично відмовився і почав шантажувати маму тим, що підпише документи тільки тоді, коли мама відмовиться від частини квартири.
Жінка прийшла на прийом за правовою консультацією.
Stanislav Kutsenko наголосив, що другий пакет законодавчих змін щодо захисту прав дітей нівелює подібні шантажі та спекулювання інтересами дитини. Після входження в силу Закону той з батьків, хто виховує дитину та з ким за рішенням суду вона проживає, матиме право самостійно вирішувати питання щодо виїзду дитини за кордон. Згоди іншого з батьків, котрий не бере участі у вихованні дітей, не потрібно.
Також документи передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.
Також серед новацій:
Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року.
- Система автоматизованого арешту коштів боржників.
- Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт.
- Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
- Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
- Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.
- Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
Він звернув увагу на те, що державні виконавці Міністерства юстиції з першого дня дії прийнятих документів готові почати виконання передбачених законами норм.
До другого пакету законопроектів в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває входять: Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (
8294 від 19.04.2018), Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (8295 від 19.04.2018) та Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (8296 від 19.04.2018).
Захищайте свої права з Мін’юстом, адже юстиція відкрита для людей!