ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНІВ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ НА ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ

Олегу 9 років, йому потрібна трансплантація кісткового мозку. Операція дороговартісна, проте волонтерські організації оплатили повний курс лікування дитини у італійській клініці. Та проблема виникла в Україні. Батько дитини, котрий розлучився з матір’ю напередодні, відмовився давати дозвіл на виїзд дитини за кордон. При чому, натякаючи на матеріальну винагороду за подібну послугу.

Відтепер дітям не доведеться страждати від конфліктів дорослих.

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому другий пакет законопроектів, розроблений в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває.

Закони вступають в дію після 10 днів з моменту опублікування в офіційному віснику.

До другого пакету законопроектів в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває входять: Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (
8294 від 19.04.2018), Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (8295 від 19.04.2018) та Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (8296 від 19.04.2018).

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко прокоментував новації та зауважив, що документи передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення рівня фінансової підтримки дітей, які не отримують допомоги від горебатьків, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

Він також повідомив, що підтримані депутатами закони запроваджують систему мотивації батьків, які старанно виконують свої обов’язки та вкладають кошти у розвиток власних дітей. Для таких батьків, зокрема, передбачені податкові пільги та інші преференції.

Також серед новацій:

- Зарахування до трудового стажу періоду догляду за важкохворою дитиною;

- Передбачені санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини;

- Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року.

- Система автоматизованого арешту коштів боржників.

- Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт.

- Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.

- Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.

- Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.

- Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

«У столиці тільки за половину 2018 року стягнуто майже 114 мільйонів гривень аліментів. Державні виконавці Києва з першого дня дії законів #ЧужихДітейНеБуває працюють на захист прав дітей», - додав Куценко.


ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ