ДЕНИС ЧЕРНИШОВ ТА СТАНІСЛАВ КУЦЕНКО ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СОЦІАЛЬНІЙ АКЦІЇ «Я МАЮ ПРАВО НА ПОВАГУ!»

19 червня Головне територіальне управління юстиції міста Києва провело соціальну акцію до Міжнародного дня боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту #ЯМАЮПРАВО_НА_ПОВАГУ!.

Кияни та гості столиці мали нагоду взяти участь у майстер-класі із самооборони від працівників Національної поліції та отримати правову консультацію від співробітників столичного управління юстиції та Другого Київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов зауважив, що у Міністерстві юстиції нульова толерантність до такого явища, як «насильство». І найгірше, що насилля буває не тільки на війні, а й на мирних територіях, за зачиненими дверима власних помешкань. Міністерство юстиції України активно реалізує національний правопросвітницький проект #ЯМАЮПРАВО! та розробило Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким передбачено дієві механізми захисту від домашнього насильства:
- заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);
- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;
- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання;
(перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування пострждалої особи;
- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;
- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

Увагу приділили не тільки дорослим, а й дітям, задля того, щоб вберегти їх від такого ганебного явища. Провели правові ігри та квести.

Координатор правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Юлія Сергеєва наголосила, що якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини - негайно повідомте про це службу у справах дітей! Захистіть дитину від домашнього насильства! Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства - мовчання!

Постраждалим від домашнього насильства гарантується правовий захист, правові послуги призначеного адвоката (юриста) оплачує держава. Контакти центрів: www.legalaid.gov.ua/ua/local-centres.

Очільник Столичної юстиції Станіслав Куценко зазначив, що в Україні, за даними громадських організацій, більше 40% жінок хоча б раз у житті зіштовхувалися зі спробами сексуального насилля і майже 20% жінок зазнавали фізичного насилля з боку свого партнера. Наразі в Кримінальному кодексі України розрізняють п’ять злочинів проти статевої свободи і статевої недоторканості особи. Це - зґвалтування (ст. 152), насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом (ст. 153); примушування до вступу в статевий зв’язок (ст. 154); статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості (ст. 155) ; розбещення неповнолітніх (ст. 156)

Психологи із громадської організації Центр "Ла Страда-Україна" провели мотивуючі психологічні тренінги, щоб кожен міг дати належну відсіч та знав, як поводитись у разі такої надзвичайної ситуації. Адже, сексуальне насильство - це не тільки зґвалтування, а й насильне оголення та багато іншого.

Також співробітники столичної юстиції розповіли про реалізацію правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та надали правову консультацію учасникам акції.

Зокрема, розповіли, як діяти у разі домашнього насильства, хто несе за це відповідальність та куди звертатись за безкоштовним адвокатом для захисту прав у суді.
https://minjust.gov.ua/…/denis-chernishov-ta-stanislav-kuts…


ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ