ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


У Києві правники обговорили аспекти реалізації реформи процесуального законодавства під час заходу, який відбувся у Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві.
Участь у обговоренні, взяли голова комітету Національна асоціація адвокатів України /Ukrainian National Bar Association з питань безоплатної правової допомоги Сергей Вилков (Sergey Vilkov), голова Ради адвокатів міста Києва Петро Рябченко, голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м.Києва Ігор Покатило, очільник столичної юстиції Stanislav Kutsenko, представники Академії адвокатури України та Української фундації правової допомоги. Участь у заході також взяли працівники управління юстиції та студенти-правники Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка.
Під час заходу були підняті питання щодо кваліфікації юристів, які представляють Україну у судах, необхідності перегляду Закону України "Про безоплатну правову допомогу" та інші питання.
Зокрема, Станіслав Куценко зауважив, що 55% із усіх клієнтів місцевих центрів та бюро системи безоплатної правової допомоги є особи, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, 19,60% - люди з інвалідністю, 16,16% - ветерани війни, 5,19% - внутрішньо переміщені особи.
Найчастіше люди звертаються із соціальних, сімейних та спадкових питань.
Сергій Вилков зазначив, що Національна асоціація адвокатів України (далі - НААУ) спільно з Координаційний центр з надання правової допомоги та Українською фундацією правової допомоги розробили Стандарти якості безоплатної вторинної правової допомоги у цивільних, адміністративних справах та кримінальному процесі, які покликані підвищити якість та забезпечити своєчасний доступ до такої допомоги.
Учасники заходу також відзначили, що процес спеціалізації Адвокатури є невідворотним, адже це дозволить підвищити навички адвокатів у певній галузі права, що у свою чергу позитивно вплине на якість правової допомоги.
Українська фундація правової допомоги була однією з організацій, залучених до створення спеціалізації Адвокатури, зокрема, у медичному праві.