Г в
˲ ֲ
̲Ҳ Ȫ²


Близько 30% заявників, які звертаються до київських відділів ДРАЦС мають ID паспорти
З жовтня 2017 року  відділи державної реєстрації актів цивільного стану столиці першими в Україні почали використовувати зчитувачі ID-карток.

Зчитувач ID-карток містить безконтактний електронний носій - чип, на якому, крім даних про власника документа, записано біометричні дані (кольорова фотографія, інформація про місце проживання та сімейний стан).

За словами очільника юстиції Києва Станіслава Куценка: «З моменту запровадження зчитувачів близько 30% заявників, які звернулись до відділів ДРАЦС мали ID паспорти, а саме з питань зміни імені, реєстрації народження дітей, реєстрації шлюбу, видачі повторних документів, розірвання шлюбу, тощо.»

Дані про поточний сімейний стан зашито в чип ID-картки. Особливість такого ID-паспорта полягає в тому, що його неможливо підробити.

«За період з жовтня 2017 року по травень 2018 року столичними ДРАЦСами було виконано понад 126 тисяч дій в яких було залучено ID-паспорти», -додав Станіслав Куценко.

Нагадаємо, від 1 січня 2016 року в Україні почали видавати внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-картки.

За місцем реєстрації виготовити ID-картку потрібно лише один раз. Після цього ви можете вносити в неї змінну інформацію, чи проводити заміну цього документа у будь-якому міграційному підрозділі чи ЦНАПі України, не залежно від місця проживання.

У електронному носії є і ваш електронний підпис, що дає можливістьотримувати послуги дистанційно. Відділи державної реєстрації актів цивільного стану м. Києва: http://justicekyiv.gov.ua/kontakty_dracs.html