ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                                                               Щорічно 6 червня в Україні відзначають День журналіста.

Журналісти постійно перебувають у центрі подій, прагнучи знайти цікаві для людей теми. Проте, це - одна з найбільш уразливих частин суспільства.
Сам тому співробітники #Столична_юстиція у приміщенні Національна спілка журналістів України (НСЖУ) провели зустріч із представниками асобів масової інформації на тему «Правові засади діяльності журналістів», щоб детально розповісти про права журналістів. Зокрема, в умовах проведення Операції об’єднаних сил.
Очільник столичної юстиції Stanislav Kutsenko привітав журналістів із професійним святом та зауважив, що під час збройного конфлікту діє міжнародне гуманітарне право, яке направлене на захист жертв збройного конфлікту. У сучасних збройних конфліктах роль, а тому і вразливість журналістів є значними. Журналісти здійснюють зв'язок держав, а також безпосередньо держави із ситуацією в зоні конфлікту. Знімаючи розташування військових частин, журналісти мають пам’ятати, що не можна показувати панорамних кадрів, скупчення живої сили й техніки - усім цим може скористатися ворожа сторона. Необхідно стежити, щоб у кадр не потрапили знаки, які можуть вказати на місцевість, у результаті чого можна буде вирахувати розташування блокпоста.
Торік зафіксували 90 фізичних нападів на українських журналістів, у цьому році уже відбувся 21 напад, - додала перший секретар Національної спілки журналістів Ліна Кущ.
Співробітники столичної юстиції розповсюдили буклети «Я МАЮ ПРАВО!» з інформацією щодо захисту прав громадян у різних життєвих ситуаціях. Також зауважили, що у надзвичайних ситуаціях, коли затримує поліція чи намагаються чинити тиск, варто телефонувати на «гарячу лінію» правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» http://pravo.minjust.gov.ua/ та Бюро безоплатної правової допомоги 0800 213 103. Тут ви можете отримати не тільки консультацію щодо того, як діяти, а й отримати безкоштовного адвоката.
Захищайте свої права разом з Мін’юстом!