ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


6 червня Столична юстиція взяла участь у аграрній виставці «Агро 2018», де представили аграріям України та Східної Європи проект «Я МАЮ ПРАВО!».
Виставка стала ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах аграрно-промислового комплексу України, діловим заходом, що відкрив можливості для співпраці з країнами - лідерами світового аграрного сектору, а також унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.
Великим позитивним кейсом у захисті бізнесу стало прийняття закону «#МаскиШоуСтоп», одним із розробників якого був Мін‘юст. Закон спрямований на недопущення зловживання правоохоронцями під час проведення обшуків у бізнесу.
Фахівці юстиції роз’яснили, які документи повинен вимагати підприємець у правоохоронців, що прийшли до нього з обшуком, як діяти під час обшуку, які права має адвокат. Особлива увага зосереджена на здійсненні правоохоронцями обов‘язкової відеофіксації процесу обшуку, як цього вимагає вищезгаданий закон.
Коли громадяни знають і вміють захищати свої права - це ознака сформованого й відповідального демократичного суспільства.
Очільник юстиції Києва Станіслав Куценко представив підприємцям роботу проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» у напрямку протидії рейдерського захоплення майна та землі, алгоритму дій при обшуку підприємства, оформлення оренди земельної ділянки, виконання рішень суду та вирішення інших спорів.
Та зауважив, що відносини щодо оренди землі регулюються Земельним кодексом України та Законом України «Про оренду землі». Орендодавцями земельних ділянок відповідно до статті 4 Закону України «Про оренду землі» можуть бути:
- громадяни та юридичні особи власники земельних ділянок;
- органи виконавчої влади; органи місцевого самоврядування;
- особа, яка управляє спадщиною.

Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця (стаття 8 Закону України «Про оренду землі»).
Відповідно до статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок здійснюється:
- на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (якщо земельні ділянки перебувають у державній або комунальній власності);
- за договором оренди між власником земельної ділянки та орендарем (якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності).
Співробітники Управління нотаріату та Управління державної реєстрації нормативно правових актів, правової роботи та правової освіти юстиції Києва провели консультацію для громадян та розповсюдили буклети із корисною інформацією щодо захисту їхніх прав.
Захищайте свої права разом із Мінюстом!