ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


Сьогодні у Центрі ювенальної пробації у місті Києві з нагоди Міжнародного дня захисту дітей відбувся правовий інтерактив для неповнолітніх правопорушників.
У Центрі відвідування для дітей, які перебувають в конфлікті з законом, працюють з трьома категоріями підлітків. Це ті, які вже мають вироки суду, ті, справи яких якраз перебувають на розгляді у суді, та підлітки, які ще нічого не вчинили, але потенційно належать до груп ризику.
Тут створена максимально домашня атмосфера - кухня з чаєм та печевом, канапи для відпочинку, комп’ютери. Можна прийти поговорити з психологом, або просто посидіти в інтернеті.
Раз на тиждень відбувається двогодинне групове заняття, але сам центр відчинений щодня, і сюди можна вільно приходити.
«Законодавство у сфері покарання неповнолітніх порушників максимально гуманізується та спрямоване на безболісне виправлення дітей. Зокрема, для захисту прав неповнолітніх судові засідання у справах неповнолітніх слухаються в закритому режимі, якщо протилежного не хоче сам обвинувачений.»- розповів очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.
"Діти спочатку ставляться недовірливо і навіть вороже до того, що хтось збирається їх «вчити життю» чи «виправляти». Але вже через кілька занять - приходять з задоволенням. Ми їх розуміємо, ми їх підтримуємо і приймаємо такими якими вони є. Немає значення, що вони зробили і коли. Немає значення, як до цього ставляться інші люди, адже суспільство їх найчастіше засуджує, а друзі відвертаються», - продовжує Олена Суботенко, заступник директора Центру пробації.
Під час зустрічі співробітники столичної юстиції надали правову консультацію дітям, котрі перебувають у конфлікті з законом та наголосили, що кожен має право на другий шанс та має можливість почати життя з чистого листа без правопорушень та злочинів.
Захищайте свої права з Мін’юстом, адже юстиція відкрита для людей!