ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


Особистий прийом очільника юстиції Києва у Дніпровському ДРАЦСі

Очільник юстиції Києва Станіслав Куценко продовжує традицію щотижневих особистих прийомів у Дніпровському відділі реєстрації актів цивільного стану.

30 травня громадяни отримали фахову юридичну консультацію з питань щодо системи оподаткування в Україні, щодо виконання судового рішення по сплаті аліментів, реєстрації шлюбів українців з іноземцями, щодо зміни прізвища та щодо процедури отримання дублікатів свідоцтва про смерть та інших документів.

«Щодня у кожному відділі ДРАЦС міста Києва приймається близько 200 громадян із різних питань. Юстиція - одна із найвідкритіших органів державної влади. Ми не ховаємось за зачиненими дверима, а постійно йдемо до громадян, щоб знати болісні питання громади та оперативно на них реагувати», - зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко

Очільник юстиції столиці взяв під особистий контроль всі питання, частина з них була вирішена просто під час прийому.

Зокрема, на прийом звернулась пара молодят, котрі бажали одружитись. Дівчина - громадянка іншої держави, тому погано орієнтувалась у законодавстві України. Прийшла на прийом, щоб без порушень законів вступити у шлюб. Після встановлення правильності документів та легальності перебування на території України, молодята оплатили державне мито (85 копійок) за послугу реєстрації шлюбу та подали заяву на шлюб просто під час прийому.

Також на прийом завітала молода дівчина Вероніка, котра згодом вийде заміж у Німеччині. Вона звернулась до Дніпровського ДРАЦСу, щоб отримати довідку про склад сім’ї.

Їй не тільки оперативно видали документ, а й надали фахове роз'яснення щодо нього у письмовій формі.

Після збору документів в Україні та засвідчення їх справжності (проставлення апостилю), дівчині не потрібно звертатись до посольства Німеччини, щоб легалізувати документи на території цієї країни. Все тому, що Німеччина є країною учасником Гаазької конвенції та визнає апостиль, зауважив Станіслав Куценко.

Також відвідувачів цікавили питання щодо нового пакету законодавчих змін щодо  захисту прав дітей. Зокрема, питання податкової знижки на навчання та позакласний розвиток дитини, процедура нарахування виплат до пологів та після народження дитини,  оформлення спадщини та державної реєстрації оренди земельної ділянки, котра віднедавна доступна в онлайн режимі.

Всі питання були розглянуті та взяті під особистий контроль керівника столичної юстиції Станіслава Куценка.

Захищайте свої права з Мін’юстом!

Захищайте свої права з Міністерством юстиції, адже юстиція відкрита для людей!