ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                                    Благополуччя дітей та їх права завжди викликали пильну увагу у міжнародній спільноті.

Для того, щоб збудувати щасливе майбутнє, треба змалечку знати свої права та не забувати про обов’язки.
29 травня очільник юстиції Києва Станіслав Куценко розповів школярам спеціалізованій школі
94 «Еллада» Печерського району міста Києва про реалізацію правопросвітницького проекту ЯМАЮПРАВО! на загальнонаціональному рівні http://pravo.minjust.gov.ua/.
Саме для школярів співробітники Cтоличної юстиції розробили пізнавальні брошури щодо захисту прав дітей. Тут не тільки корисна інформація, а й розважальні розмальовки-антистрес.
Також зазначені телефони «гарячої лінії» 0800 213 103 «Я МАЮ ПРАВО!», за якими кожен зможе отримати правову консультацію та захист.
Всі учні одержали брошури та мали нагоду отримати правову консультацію із хвилюючих питань. Зокрема, дітей цікавили їх права щодо свободи слова, рівності та права на самостійні покупки та право на роботу.
Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко розповів школярам, що неповнолітні особи мають право:
- самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією чи іншими доходами;
- самостійно розпоряджатися майном, яке вони придбали на свій заробіток, стипендію чи дохід, за винятком нерухомих речей і транспортних засобів;
- з 16 років вправі влаштуватись на роботу;
- самостійно здійснювати права автора творів науки, літератури, мистецтва, права на об’єкти промислової власності чи власності на інші результати своєї творчої діяльності, що охороняються законом;
- бути учасниками та засновниками юридичних осіб;
- за нотаріально посвідченою згодою батьків здійснюють угоди стосовно транспортних засобів або нерухомого майна, яке їм належить;
- за згодою батьків розпоряджатися коштами, що внесли інші особи на їхнє ім’я в банківські установи.
Права дітей гарантує і Закон України “Про охорону дитинства”, прийнятий Верховною Радою України 26.04.2001 року на виконання Конвенції про права дитини, завданням якого є розширення соціально-правових гарантій дітей, забезпечення фізичного, інтелектуального розвитку молодого покоління, створення соціально-економічних і правових інститутів з метою захисту прав і законних інтересів дитини в Україні, забезпечує кожній дитині право на житло та майно.
Захищайте свої права разом з Мін’ юстом!