ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


Очільник юстиції Києва надає правові консультації під час щотижневого особистий прийом в Дніпровському ДРАЦСі

Традиційно очільник Cтоличної юстиції Станіслав Куценко продовжує надавати консультації для громадян у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану, що знаходиться на бульварі Верховної Ради,8/20.

22 травня 2018 року особистий прийом відвідало чимало громадян.

Зокрема, їх цікавили питання щодо термінів реєстрації шлюбу.

Громадянка Світлана дізналась при надії. Сьогодні вона прийшла на прийом, щоб дізнатись, які існують терміни подачі документів на реєстрацію шлюбу.

Станіслав Куценко зауважив, що у разі вагітності нареченої чи народження нею дитини шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця (Стаття 32 Сімейного кодексу України).

За звичайних умов шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про державну реєстрацію шлюбу.

Також існує така послуга, як «Шлюб за добу», коли кожен хто забажає, може одружитись у той же день, не очікуючи цілий місяць.

У Києві є 4 акредитовані субєкти, що реєструють «Шлюб за добу»:

Комунальне підприємство Київської обласної ради «Готово».

Місце проведення державної реєстрації шлюбу:

1) м. Київ, пл. Лесі Українки, 1

2) м. Київ, вул. Велика Васильківська, 55

Телефон: +38 050 943 44 44; +38 096 056 44 44; (Viber; WhatsApp; Telegram);

+38 0 800 300 803

Державне підприємство «Центр оцінки та інформації»

Місце проведення державної реєстрації шлюбу:

м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, буд. 15, тел. +38 044 517 02 45.

Комунальне підприємство "Щасливе місто"

Місце проведення державної реєстрації шлюбу:

1) м. Київ, вул. Костянтина Заслонова, 16

2) м. Київ, вул. Шовковична, 17

3) м. Київ, пл. Спортивна, 1 а, 8 поверх бізнес-центру "Гулівер"

Телефон: +38 050 753 58 58; (Viber; WhatsApp); +38 073 753 58 58.

Комунальне підприємство «Центр державної реєстрації», адреса: м. Київ, вул. Бажова, 9 (кабінет
8), тел. 096 258 59 09; 063 585 75 04.

Громадянка Олена звернулася з питанням щодо проставлення апостилю та легалізації документів, оскільки уже восени їде навчатись до Сполучених Штатів Америки.

Stanislav Kutsenko розповів, що для проставлення апостилю потрібно особисто звернутись із заявою до відділу реєстрації актів цивільного стану. Необхідно пред’явити оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену нотаріально; документ про оплату послуги.

Співробітник відділу державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів формує заяву, виготовляє електронні копії документів та розміщує їх у Реєстрі.

Документи, подані для проставлення апостиля, розглядаються протягом 1 робочого дня Міністерством юстиції України.

За результатом розгляду заяви та поданих документів проставляється апостиль або відмовляє у його проставленні, формуючи відповідний електронний документ з накладенням власного електронного цифрового підпису та проставленням на документ електронного цифрового підпису (печатки) Міністерства юстиції України.

До того ж, відомості про проставлення апостиля або про відмову у його проставленні вносяться до Електронного реєстру апостилів.

Відповідно до Інструкції про порядок консульської легалізації офіційних документів в Україні і за кордоном, затвердженої наказом Міністерства закордонних справ України у 2002 році, оригінали, копії та фотокопії паспортів не підлягають консульській легалізації.

Також відвідувачів цікавили питання щодо нової процедури стягнення аліментів, процедура нарахування виплат до пологів та після народження дитини, оформлення спадщини та державної реєстрації оренди земельної ділянки, котра віднедавна доступна в онлайн-режимі.

Якщо виникають питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, телефонуйте з телефоном «гарячої лінії» (044)2360080 Відділ державної реєстрації актів цівільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві.
Захищайте свої права з Мін’юстом!