ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


Завершився перший етап проекту «Моя професія- юрист»
Відбірковий тур до правового проекту «Моя професія-юрист» залишився позаду. 28 команд із 30-ти шкіл столиці пройшли до наступного етапу, подавши на конкурс есе «Я майбутній юрист».
Радник Міністра юстиції України з питань #ЯМАЮПРАВО Юлія Сергеєва та очільник юстиції Києва Станіслав Куценко вручили школярам-учасникам подяки, а тим, хто пройшов до наступного етапу, видали посвідчення учасників проекту «Моя професія- юрист».
Партнерами цього проекту виступали:
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини «Україна».
Національний транспортний університет.
Київський міжнародний університет.
Другий Київський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Міжнародна асоціація «Об'єднані Україною».
Благодійний фонд «Молодь за права людини».
Районний науково - методичний центр Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

Координатор проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Юлія Сергеєва розповіла про правопросвітній проект та зауважила: «Завдяки таким ініціативам для школярів, професія юриста стала ближчою. Адже завдяки заняттям із спеціалістами, екскурсіям до університетів, тренінгів та семінарів, ідея захисту прав ніколи не буде покидати молодь.
На жаль, порушення прав дитини в Україні досить часте явище. Права дитини можуть бути порушені батьками, однолітками, які часто знущаються один над одним.
Наразі на розгляді у Верховній Раді знаходиться другий пакет законодавчих змін щодо захисту прав дітей: законопроект
8294 щодо допомоги батькам, котрі доглядають за важкохворими дітьми (пропонуємо надати матеріальну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, зарахувати до трудового стажу період, протягом якого один з батьків доглядав за важкохворою дитиною); 8295 щодо податкової знижки на розвиток дитини (пропонуємо впровадити податкову знижку на дошкільну, позашкільну і загальну середню освіту у вітчизняних навчальних закладах, відмінити оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів); 8296 (запровадити штрафи для аліментників від 20% до 50% від суми накопиченого боргу, запустити автоматизований арешт коштів аліментників, позбавити посад чиновників, котрі не платять аліменти більше 12 місяців, дозволити виїзд дитини за кордон строком до 1 місяця без дозволу батьків-аліментникі). Це - реальні ініціативи, які працюють у житті ,а не на папері.
У разі жорстокого поводження з дітьми або при замаху на його недоторканність винна особа повинна бути покарана згідно з Кримінальним кодексом України і нести кримінальну відповідальність. Дитина, що знає свої права, завжди обмежить їх тоді, коли вони увійдуть у конфлікт з правами іншого. Така дитина знає свої обов'язки, вміє за себе постояти та може передбачити негативні наслідки тих чи інших ситуацій, в тому числі і своїх дій».
Очільник столичної юстиції Stanislav Kutsenko розповів школярам про їх права, що вступають у законну силу в міру дорослішання дитини.
Так, від нуля до шести років дитина має право на громадянство. Цивільні права дитини представляє його сім'я або опікуни; від шести до чотирнадцяти років-малолітня дитина має право на часткову дієздатність. Дитина може здійснювати невеликі операції (робити деякі покупки); з десяти років дитина має право дати згоду на зміну прізвища або імені. Дитина в цьому віці може висловлювати власну думку в суді, заявити про бажання проживати з кимось з батьків, а також може вступати в дитячі організації; у 14 років у дитини є можливість розпоряджатися заробленими грошима, в тому числі стипендією, використовувати авторські права. Дитина отримує паспорт, має право вибирати місце проживання і громадянство.
При порушенні права дитини в Україні, звертайтесь за «гарячою лінією» проект «Я МАЮ ПРАВО!» 0800 213 103.
Знайте свої права та захищайте їх разом із Мін’юстом!