ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


Очільник столичної юстиції провів щотижневий особистий прийом у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану

15 травня 2018 року відбувся щотижневий особистий прийом очільника столичної юстиції Станіслав куценко у Дніпровському ВДРАЦСі.
Із питаннями щодо захисту своїх прав звернулось більше десятка громадян. Зокрема, громадяни цікавили питання у сфері реєстрації атків цивільного стану.

Подружжю Валентини та Дмитра, котрі очікують на народження первістка, Станіслав Куценко роз’яснив, що свідоцтво про народження дитини можна отримати одразу в пологому будинку. Працівник відділу реєстрації актів цивільного стану видасть свідоцтво про народження у день виписки з пологового будинку. Для цього знадобиться той же перелік документів, що і у РАЦСі. А саме: 1) заява батьків або одного з них; 2) паспорти батьків; 3) медичне свідоцтво про народження.
До того ж, є можливість зареєструвати місце проживання дитини і отримати документ в пологовому будинку. Так, для реєстрації місця проживання дитини подається:
- заява за встановленою формою;
-свідоцтво про народження;
-квитанція про сплату адміністративного збору;
- документ, що посвідчує особу представника (одного з батьків).
Марина прийшла на прийом з батьками та майбутнім чоловіком Віталієм. Молодята неповнолітні, проте дівчина при надії. Станіслав Куценко роз’яснив, що за звичайних умов шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про державну реєстрацію шлюбу. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця (стаття 32 Сімейного кодексу України). Проте, за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам (стаття 23 Сімейного кодексу України).
Батьки надали згоду на шлюб, молодята подали заяву, пред’явили довідку із держаного медичного закладу про вагітність, сплатили державне мито та одружились у день звернення.
Зауважимо, що присутність нареченого та нареченої в момент державної реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається (стаття 34 Сімейного кодексу України).

Шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану. За заявою наречених державна реєстрація шлюбу проводиться в урочистій обстановці.

Працівники Головного територіального управління юстиції у місті Києві розповсюдили буклети «Я МАЮ ПРАВО!» з інформацією про те, як захистити право на аліменти та домогтися їх виплати, про механізм захисту своїх прав, коли вимагають хабар за іспит та вирішення інших спорів.

Якщо виникають питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, телефонуйте за телефоном «гарячої лінії» (044)2360080 Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

Захищайте свої права з Мін’юстом!