ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                               Щотижнева правова консультація від очільника столичної юстиції у Дніпровському ДРАЦСі

8 квітня 2018 року відбувся щотижневий особистий прийом очільника столичної юстиції Станіслава Куценка у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану.
Із питаннями щодо захисту своїх прав звернулось більше десятка громадян. Зокрема, громадяни цікавили питання у сфері реєстрації атків цивільного стану.

Молодій парі Тарасу та Оксані Станіслав Куценко розяснив, що шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про державну реєстрацію шлюбу. За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє державну реєстрацію шлюбу до спливу цього строку, - прокоментував керівник.  У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця (стаття 32 Сімейного кодексу України).

Також нагадаємо, що право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. Шлюбний вік для жінки та чоловіка встановлюється у вісімнадцять років (стаття 22 Сімейного кодексу України). За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам  (стаття 23 Сімейного кодексу України).

Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (стаття 24 Сімейного кодексу України)

Присутність нареченого та нареченої в момент державної реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається (стаття 34 Сімейного кодексу України).

Шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану. За заявою наречених державна реєстрація шлюбу проводиться в урочистій обстановці.

За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 33 Сімейного кодексу України). За словами начальника столичної юстиції, у цих випадках наявність поважної причини повинна бути підтверджена документально (пункт 15 глави 2 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).

Олексій прийшов до Дніпровського відділу реєстрації актів цивільного стану, щоб зареєструвати факт смерті дідуся. Проте не зміг знайти паспорт померлого.

Станіслав Куценко нагадав, що для  одержання свідоцтва про смерть до відділу державної реєстрації актів цивільного стану подається:

- паспорт померлої особи (у випадку якщо такий наявний)

- паспорт заявника (фізичної або юридичної особи);

- лікарське свідоцтво про смерть (фельдшерська довідка по смерть);

- лікарське свідоцтво про перинатальну смерть;

- рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час;

- рішення суду про оголошення особи померлою;

- повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора разом з лікарським свідоцтва про смерть.Надалі спеціалісти відділу ДРАЦС переглянуть документи, складуть актовий запис про смерть; друкують його у 2-х примірниках; а також  видають витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання.Працівники Головного територіального управління юстиції у місті Києві розповсюдили буклети «Я МАЮ ПРАВО!» з інформацією про те, як захистити право на аліменти та домогтися їх виплати, про механізм захисту своїх прав, коли вимагають хабар за іспит та вирішення інших спорів.

Якщо виникають питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, телефонуйте за телефоном «гарячої лінії» (044)2360080 Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

Захищайте свої права з Мін’юстом!