ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


24 квітня 2018 року стартував загальноміський правовий Турнір «Я знаю свої права!» серед учнів закладів загальної середньої освіти та професійно-технічних навчальних закладів міста Києва, метою якого є сприяння правовому вихованню, навчанню, розвитку дитини як особистості, допомога у формуванні правової культури учнів, у  вироблені навичок правомірної поведінки, підвищення зацікавленості молодого покоління до правових знань.

10 команд юних правників з числа учнів закладів загальної середньої освіти від кожного адміністративного району міста Києва у Палаці дітей та юнацтва  змагались за перемогу на визначення кращої команди - знавця своїх прав.

Даний етап проводився у формі Бліц-змагання з правових питань, розв’язання ситуаційних завдань, пов’язаних із захистом прав дітей.

Перемогу отримали представники Солом’янського району - команда LICTORES. Вона матиме змогу у фіналі Турніру, який буде проходити у форматі пізнавально-практичного квесту, зіграти з  командами фахівців у галузі права, у складі яких представники Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у місті Києві, Київських місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також з командою - переможцем наступного етапу Турніру.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко зазначив, що молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, ключовим фактором соціально-економічного прогресу. Проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» допоможе захистити право на якісну освіту без хабарів, а також нададуть дієві механізми для захисту своїх прав. Так, молоді громадяни можуть одержувати за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти у вищих навчальних закладах за різними формами навчання, незалежно від форм власності, що діють на території України. Це право гарантується Постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 року
916 про Порядок надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти.

Причиною невирішеності багатьох проблем є їх постійне свідоме замовчування.

Тож знайте свої права та вміло їх захищайте!