ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


ОЧІЛЬНИК ЮСТИЦІЇ КИЄВА НАДАЄ ПРАВОВІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПІД ЧАС ЩОТИЖНЕВОГО ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ В ДНІПРОВСЬКОМУ ДРАЦСі

Традиційно очільник столичної юстиції Станіслав Куценко продовжує надавати консультації для громадян у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану.
24 квітня 2018 року Особистий_прийом відвідало більше десятка громадян.
Зокрема, громадян цікавили питання щодо отримання свідоцтва про народження дитини, щодо дублікатів втрачених документів, міграційні питання, щодо порядку стягнення заборгованих аліментів та багато інших.
Так, Громадянка Надія розповіла, що її батько помер кілька місяців тому та жінка хоче дізнатись чи були у батька рахунки в банку та, можливо, якась заборгованість.
Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко розповів, що Порядок надання банками за заявами нотаріусів довідок стосовно рахунків (вкладів) померлих громадян. Даний порядок визначений статтею 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» та пунктом 3.4 глави 3 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14.07.2006
267.
Відповідно до Статей 4, 46 Закону України «Про нотаріат» нотаріуси мають право витребувати від підприємств, установ і організацій відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій.
Відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій, повинні бути подані банком в строк, визначений нотаріусом. Цей строк не може перевищувати одного місяця.
Згідно зі Статтею 1076 Цивільного кодексу України банк гарантує таємницю банківського рахунка, операцій за рахунком і відомостей про клієнта. Відомості про операції та рахунки можуть бути надані тільки самим клієнтам або їхнім представникам. Іншим особам, у тому числі органам державної влади, їхнім посадовим і службовим особам, такі відомості можуть бути надані виключно у випадках та в порядку, встановлених законодавством про банки і банківську діяльність.
Олексій розлучився з дружиною та прийшов на прийом, щоб дізнатись як добровільно без суду оформити виплати для дитини.
Станіслав Куценко розповів, що аліменти можна оформити нотаріально. За домовленістю між собою той із батьків, хто проживає окремо, може брати участь в утриманні дитини в грошовій або натуральній формі (згідно частиною 2 статті 181 Сімейного кодексу України). Батьки мають право укласти між собою договір про сплату аліментів (грошова форма утримання) на дитину, у якому самостійно визначити розмір та строки виплати аліментів. Договір обов’язково укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
Працівники Головного територіального управління юстиції у місті Києві розповсюдили буклети «Я МАЮ ПРАВО!» з інформацією про те, як захистити право на аліменти та домогтися їх виплати, про механізм захисту своїх прав, коли вимагають хабар за іспит та вирішення інших спорів.
Якщо виникають питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, телефонуйте з телефоном «гарячої лінії» (044)2360080 Відділ державної реєстрації актів цівільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Нагадаємо, що у вівторок 1 травня у Відділах реєстрації актів цивільного стану вихідний.

Якщо ваші права утискаються, вимагають хабарі за іспит, не платять аліменти чи намагаються забрати бізнес, телефонуйте на гарячу лінію правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України #ЯМАЮПРАВО 0800 213 103.
Захищайте свої права з Мін’юстом!