ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                                                                                   Ти має право на авторське право

Починаючи з народження, батьки читали нам вірші та казки. Закладали основу, розповідаючи про важливість книги. У часи, коли читання не є проблемою, коли є все для того, щоб суспільство розвивалось, не можна втрачати такий шанс. Колись, щоб почитати книгу, люди ховалися в лісах та полях, бо це було заборонено.
Ми маємо численну кількість творів та зараз постає питання щодо захисту їх авторського права.
Тож співробітники столичної юстиції спільно із директором Другого місцевого центру безоплатної правової допомоги Богдан Кушнир та адвокатом Катерина Власюк у День книги та авторського права провели інтерактивну зустріч щодо захисту інтелектуальної власності та авторського права від пірацтва.
Співробітники Міської молодіжної бібліотеки «Молода гвардія» приготували чимало запитань для правників, адже кожного дня вони стикаються із чималою кількістю творів різних авторів. Їх цікавило чи не порушують вони авторське право, коли розповсюджують у читальнях книги та який документ потрібно укладати із авторами ,коли вони дарують книги у бібліотеку та питання авторського права у соціальних мережах та багато інших.
«Основний документ, котрий регулює сферу інтелектуальної власності є Закон України «Про авторське право і суміжні права». З появою соціальних мереж стало ще більш цікаво займатися авторським правом. З’явилася думка, що все, що ми викладаємо у Facebook є у вільному доступі, його можна без наслідків скачувати і робити що завгодно. Якраз це і стало причиною величезної кількості позовів про порушення майнових прав. Коли ми викладаємо фото чи пост у Facebook чи іншу соцмережу, ми не надаємо безоплатний вільний доступ до нього. Ми даємо право на перегляд цього контенту. Коли хтось скачує і використовує його, особливо, в комерційних цілях, це предмет судового позову. Я би радив завжди питати, як мінімум, дозволу людини на використання її фотографії чи інформації. Або, як мінімум, посилатись на автора. Більше того, якщо така фотографія з дозволом буде скачана і використана в комерційних цілях, власник фото може подати в суд, що йде заробляння грошей», - розповів очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.
По завершенню заходу Станіслав Куценко передав бібліотеці книги, які передали співробітники столичної юстиції.
Не бійтеся захищати свої права, у тому числі, авторські. Звертайтеся до правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України #ЯМАЮПРАВО http://pravo.minjust.gov.ua/ за «гарячою лінією» 0 800 213 103. Ви не тільки дізнаєтесь про свої права, а й отримаєте дієві механізми для їх захисту.
Захищайте свої права разом із Мін’юстом!