ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


Столична юстиція взяла участь у фестивалі «Місто професій». Це - соціальний профорієнтаційний проект, метою якого є дати можливість дітям спробувати себе у різних професіях.

У парку імені Тараса Шевченка розгорнулося імпровізоване Місто Професій. При вході кожна дитина отримала паспорт, карту представлених професій та мала можливість «влаштуватись на роботу». Після короткого майстер класу від фахівців своїх галузей, таких як - рятувальник, пожежник, кінолог, поліцейський, лікар, соціальний працівник, криміналіст, будівельник, перукар, агроном, ветлікар, діджей, тощо, діти приступають до "роботи".


Участь у заході безкоштовна, проте вхід для батьків лише у супроводі дітей. Брати участь у ньому змогли діти будь-якого віку.

Міністерство юстиції  представило професію державного виконавця.

До організації фестивалю долучились працівників юстиції Києва, зокрема  з Управління персоналу та Управління реєстрації нормативно правових актів, правової роботи та правової освіти.

Діти мали змогу взяти участь у ситуаційному театрі за участі державного виконавця та працівника Національної поліції .

Маленькі водії сідали у автомобіль та уявляли, що вони порушили правила дорожнього руху. Патрульна поліція зупиняла порушника, складала акт та виписувала штраф. Потім ці документи направлялись до державного виконавця. До нього маленькі порушники правил дорожнього руху бігли чимдуж та сплачували цей штраф.

Також сумлінні «працівники» вправлялись у написанні законопроектів. Так, було ініційовано законопроект про безкоштовну роздачу шоколадного морозива, про зміни у графіку навчання та інші. За ініціативи «молодих правників» було внесено пропозицію щодо призначення вихідних: понеділка, вівторка, середи, четверга та п’ятниці, а навчальні дні всього лише на суботу та неділю.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко теж взяв участь у ознайомленні дітей із державною службою та зауважив: «Всі діти  талановиті від природи. І кожна по-своєму неповторна. Для того, щоб з'ясувати нахили дитини і відбуваються такі фестивалі. Тут у формі гри створені всі необхідні умови, в яких розкриваються можливості та здібності. А столична юстиція завжди готова прийняти дітей на екскурсію та показати з середини, як проходить робота наших структурних підрозділів.»

По завершення «робочого дня» сумлінні «працівники» фестивалю отримали заробітню плату, яку мали можливість витратити в крамниці солодощів та подарунків, розташовану на території "Міста Професій".