ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                                      Правова консультація від очільника столичної юстиції у Дніпровському ДРАЦСі

17 квітня 2018 року відбувся щотижневий особистий прийом очільника столичної юстиції Станіслава Куценка у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

Із питаннями щодо захисту своїх прав звернулось більше десятка громадян. Зокрема, щодо оскарження платіжок за комунальні послуги, щодо процедури оформлення пенсії ліквідаторам катастрофи на Чорнобильській АЕС, щодо отримання дублікатів документів та витягів із нотаріального архіву, щодо захисту своїх прав у суді та багато інших.

Олег проживає у Дніпровському районі столиці та звернувся на прийом, щоб з’ясувати які законодавчі методи, щоб захистити свої права. Так, працівники компанії постачальника електроенергії при перевірці електролічильника склали акт про "неправильне включення лічильника і можливості заниження оплати за електроенергію". Акт чоловік не підписав, оскільки лічильник при перевірці працював нормально і оплата послуг відповідала наявним показникам електроприладу. Потім надійшла квитанція про штраф із загрозою у разі несплати відключити електроенергію. На моє прохання ознайомитися з рішенням комісії, що нарахувала штраф і іншими документами, що обгрунтовують законність дій, чоловіку відповіли, що документи вони нададуть тільки суду, а світло відключать через 2 тижні.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко розповів, що згідно Путнкту 38 "Правил користування електричною енергією для населення" затвердженими Ухвалою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року
1357 Постачальник електричної енергії зобов'язаний надавати інформацію про послуги, пов'язані з електропостачанням; розглядати звернення і претензії споживачів щодо наданих послуг, пов'язаних з постачанням електричної енергії, тому відмова працівниками РОЭ (районний відділ енергозбуту) в наданні Вам вищезгаданої інформації є незаконним.
Крім того, у разі відмови споживача від підпису в акті робиться відмітка про відмову, при цьому акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники постачальника електричної енергії.
У разі пошкодження приладу обліку електричної енергії споживач має право ініціювати проведення експертизи, яка проводиться комісією постачальника електроенергії або Комітетом із питань стандартизації, метрології і сертифікації або його органами на місцях. Експертиза приладів обліку, які належать споживачу або за збереження яких він несе відповідальність, проводиться у присутності споживача. За наслідками експертизи складається акт.

Постачальник електричної енергії має право тимчасово відключити споживача від електромережі у разі умисного пошкодження приладів обліку електроенергії (лічильник) або зриву пломб.
В даному випадку, рішення постачальника електричної енергії про нарахування Вам штрафу є достатньо спірним, тому за наявності у Вас бажання дане рішення можна оскаржити в судовому порядку.

Валентин уже кілька років, як вийшов на пенсію та доглядає за батьком інвалідом 1 групи. На прийомі цікавиться чи можливо йому оформити пенсію по догляду за батьком.

Станіслав Куценко роз’яснив, що компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, і доглядають за інвалідом 1 групи, призначається у розмірі 15% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з1 січня 2018 року - 1373 грн.).

Працівники Головного територіального управління юстиції у місті Києві розповсюдили буклети «Я МАЮ ПРАВО!» з інформацією про те, як захистити право на аліменти та домогтися їх виплати, про механізм захисту своїх прав, коли вимагають хабар за іспит та вирішення інших спорів.

Якщо виникають питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, телефонуйте за телефоном «гарячої лінії» (044)2360080 Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

Захищайте свої права з Мін’юстом!