ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


12 квітня до Всесвітнього дня авіації та космонавтики столична юстиції провела правопросвітницьку акцію «Я МАЮ ПРАВО» у аеропорті «Київ» Жуляни.

Це свято з’явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.

Саме авіація сприяє швидкому та динамічному пізнанню світу. За короткий час можна пролетіти тисячі кілометрів, побачити чимало країн, дізнатись культуру та традиції інших народів.

Співробітники Головного територіального управління юстиції у місті Києві розповіли подорожуючим про їхнє право на свободу пересування. Основними міжнародними нормативно-правовими актами, що закріплюють свободу пересування, є Загальна декларація прав людини (Стаття 13) і Міжнародний пакт про громадянські та політичні права (Стаття 12).

Проте, коли батьки забувають про своїх дітей та їх право на повноцінне життя і належне утримання, Закон #ЧужихДітейНеБуває обмежує боржників у виїзді за кордон.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко розповів, що з моменту дії закону щодо посилення відповідальності за несплату аліментів стягнуто понад 21,5 мільйонів гривень на користь майже 15,5 тисяч дітей. За період дії закону #ЧужихДітейНеБуває винесено 6 980 постанов про обмеження праві у виїзді за кордон.

Під час акції у Терміналі аеропорту працювала мобільна точка консультації «Я МАЮ ПРАВО!»,  де співробітники столичної юстиції розповідали громадянам про їхні права за кордоном, куди звертатись у разі затримання за межами України, що робити, якщо не платять аліменти та як захистити свої права у суді.

У разі виникнення будь-яких правових питань, звертайтесь до правопросвітницького проекту «Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!»  http://pravo.minjust.gov.ua/ за телефоном «гарячої лінії» 0800 213 103. Тут Ви отримаєте не тільки інформацію про ваші права, а й дієві механізми їх захисту.

Захищайте свої права з Мінюстом!