ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


5 квітня очільник столичної юстиції Станіслав Куценко взяв участь у відкритті постійної виставки творів художнього мистецтва засуджених «Арт_Примирення».

Опинившись на волі, колишнім засудженим складно бути повноцінною частиною соціуму, їм часто відмовляють у працевлаштуванні. Роботодавці побоюються кримінального минулого цих людей.

Тому громадські організації за сприяння Міністерства юстиції України відкрили експозицію робіт засуджених до довічного ув’язнення задля ресоціалізації та соціальної адаптації засуджених, зменшення злочинності в Україні та примирення засуджених із суспільством.

«Саме свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного життя в суспільстві є необхідною умовою ресоціалізації та виправлення засудженого. Своєю увагою до талановитих робіт ув’язнених ми показуємо, що суспільство приймає їх, ми віримо у їхнє виправлення як під час відбування покарання, так і після цього. Відчуття підтримки від суспільства дуже важливе», - зауважив очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.

Експозицію робіт довічно ув’язнених, театральні та музичні номери, виступи родичів засуджених ввійшли до програми презентації проекту «Я маю право на нове життя».

Така творча робота засуджених сприяє розширенню світогляду засуджених, вихованню поваги до закону, особистих інтересів з інтересами громадськими. Крім того, виховна робота покликана виховувати у засуджених почуття поваги до людини, переконання, що після звільнення кожний, хто побажає, зможе знайти своє місце в суспільстві, бути йому корисним.