ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


ОЧІЛЬНИК ЮСТИЦІЇ КИЄВА НАДАЄ ПРАВОВІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПІД ЧАС ЩОТИЖНЕВОГО ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ В ДНІПРОВСЬКОМУ ДРАЦСІ

сьогодні щотижневий особистий прийом очільника столичної юстиції Станіслава Куценка у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану відвідало чимало громадян.
Зокрема, їх цікавили питання щодо того, як діяти коли у паспорті була допущена помилка, коли втрачено свідоцтво про народження, що робити якщо відсутня реєстрація, як відкликати із банку згоду на обробку персональних даних, як виписати жильців із будинку, як отримати відпустку військовослужбовцю, якщо придбали квартиру з боргом за комунальні послуги, якщо аліменти використовуються не за призначенням, якщо порушується усний договір та інші питання.

Громадянин Олексій є учасником судового процесу, до якого хоче додати кілька відеодоказів. Декілька судових засідань пройшло, а суддя на усні прохання не реагує. Тож чоловіка звернувся до столичної юстиції за допомогою, щоб сформулювати клопотання. Станіслав Куценко допоміг під час прийому скласти фахове клопотання до суду та зауважив, що у документі має бути вказано наступне: « ... Мною до матеріалів справи було долучено відеозапис ....
..з огляду на викладене, керуючсь Ст 85, 100 ЦПК України, прошу: дослідити під час судовго засідання наявні видео докази...»

Громадянин України Артем уже 8 років працює викладачем за кордоном, проте часто навідується до батьків, котрі мешкають в Києві. Тиждень тому батькам вручили повістку про те, що сина призивають до армії. Сьогодні Артем прилетів з Берліну та прийшов на прийом, щоб проконсультуватись щодо того, як діяти у цій ситуації.

Станіслав Куценко розповів, що повістка вручається особисто призовнику під розписку або родичам першої лінії. При зміні місця проживання обов'язково перевіряється наявність військово-облікового документа: приписного свідоцтва або військового квитка. Ця вимога обов'язково для призовників і військовозобов'язаних (тобто для громадян, які мають перебувати на військовому обліку). Виписатися без приписного або військового квитка законним способом не вийде. Винятком з цього правила є випадки, коли раніше громадянин був виключений (не знято) з військового обліку. Однак навіть виключення з обліку може відбуватися за різними підставами - деякі з них мають на увазі можливість відновлення на обліку. У таких випадках військово-облікові документи все одно вимагатимуть. Тому раджу звернутись до Київського міського військового комісаріату, що знаходиться за адресою  м.Київ, вул.Тимофія Шамрила,19, та з’ясувати деталі справи. Ви можете повернутись до України та пройти військову службу за призивом, або надати повістку на проживання за кордоном та документи з місця офіційної роботи викладачем університету й знятись із військового обліку.

Олекій Офанасійович, якому зараз 77 років, народився в Алтайському краї, що у Росії, у Свідоцтво про народження внесли у графу по-батькові «Афанасійович», а коли чоловік одружувався вже в Україні у Свідоцтві про шлюб зазначили по-батькові за українською етимологією «Офанасійович».

Зараз виникли проблеми щодо невірності документа через неточність у одній літері.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко взяв під особистий контроль дане питання та зазначив, що Міністерство юстиції України веде Єдиний державний реєстр актів цивільного стану громадян та всі дані, котрі реєструвалися за останні 75 років уже оцифровані. Матеріали по даній справі передали до Центрального палацу реєстрації шлюбів столиці, опісля до Дніпровського районного відділу реєстрації актів цивільного стану надійде уже виправлене Свідоцтво про шлюб.

Дмитро і Карина прийняли рішення розлучитись та прийшли проконсультуватись чи можна це зробити якомога швидше. Станіслав Куценко розповів, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя або одного з них відповідно до статей 106 і 107 Сімейного кодексу України. Порядок розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану врегульовано статтями 106 та 107 зазначеного Кодексу. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище, що визначено статтею 113 Сімейного кодексу України. У паспортах або в паспортних документах осіб, які припинили шлюбні відносини, відмітка не робиться. Реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, коли молодята мають можливість одружитись у будь-якому РАЦСі. Та розлучення реєструється тільки за місцем прописки одного з подружжя. Тож необхідно звернутись до районного відділу РАЦСу за місцем реєстраєції із заявою від обох з подружжя та за місяць отримати два примірники Свідоцтва про розірвання шлюбу.

Працівники Головного територіального управління юстиції у місті Києві розповсюдили буклети «Я МАЮ ПРАВО!» з інформацією про те, як захистити право на аліменти та домогтися їх виплати, про механізм захисту своїх прав, коли вимагають хабар за іспит та вирішення інших спорів.

Якщо виникають питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, телефонуйте за телефоном «гарячої лінії» (044)2360080 Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

Захищайте свої права з Мін’юстом!