ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко продовжує надавати консультації громадянам у відділах державної реєстрації актів цивільного стану.

Сьогодні відбувся щотижневий особистий прийом у Дніпровському ВДРАЦСі. Громадяни цікавили різноманітні питання правого характеру, наприклад,  громадянка Світлана, яка при надії, звернулась з питанням щодо отримання свідоцтва про народження дитини.

Станіслав Куценко нагадав, що матерям, які народили дитину, можна навіть не виходити з пологового, аби отримати свідоцтво про народження малюка. В їх приміщенні відтепер розташовується кабінет працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану в режимі фронт-офісу, який здійснює прийом документів та видає свідоцтва про народження. Перелік документів для реєстрації народження у пологовому будинку не відрізняється від того, що необхідний для реєстрації безпосередньо в органах державної реєстрації актів цивільного стану. Потрібно надати оригінали таких документів: • медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я; • паспорта батьків; • свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу). У випадку наявності різних прізвищ у батьків, обов’язкова згода обох батьків на присвоєння прізвища дитини. Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обох при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов’язковими. Відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
На запитання щодо термінів державної реєстрації шлубу очільник cтоличної юстиції зазначив, що шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про державну реєстрацію шлюбу. За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє державну реєстрацію шлюбу до спливу цього строку.

У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця (стаття 32 Сімейного кодексу України).

Також відвідувачів цікавили питання щодо нової процедури стягнення аліментів, процедура нарахування виплат до пологів та після народження дитини,  оформлення спадщини та державної реєстрації оренди земельної ділянки, котра віднедавна доступна в онлайн режимі.

Всі питання були розглянуті та взяті під особистий контроль керівника столичної юстиції Станіслава Куценка.
Щодо настпуних особситих прийомів ви можете знайти інформацію на сайті управління. Слідкуйте за анонсами.

Захищайте свої права з Мін’юстом!