ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                             Боротьба з неплатниками аліментів - один з пріоритетів діяльності Міністерства юстиції України.


Розроблений закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», більш відомий як закон #ЧужихДітейНеБуває, вже діє. Більше того, вже розпочали діяльність мобільні групи з ліквідації заборгованості по оплаті аліментів ,котрі згодом займуться і заборгованістю по заробітній платі.

Тільки за минулих 2 тижні мобільними групами за участі державних виконавців столиці здійснено 141 виїзд за місцем проживання боржників по аліментах.

У більшості виконавчих проваджень зі стягнення аліментів у Києві справа зрушилась з місця. Деякі боржники злякались нових норм закону та добровільно сплачують великі суми. Наприклад, у Голосіївському районі - 165,3 тисячі гривень, у Святошинському - 163,5 тисяч гривень. Тільки за минулий тиждень у Шевченківському та Солом’янському районі вдалось стягнути мільйон гривень аліментів.

Законодавчі зміни дозволяють притягувати боржника до кримінальної відповідальності. Так, на адресу стягувачів направлено 5226 постанови про притягнення боржників до кримінальної відповідальності.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко наголосив: «Нами помічена наступна тенденція. Боржники почали самостійно ініціювати налагодження комунікацій зі своїми колишніми дружинами або чоловіками, погашаючи існуючі заборгованості. Більше того, з’являються випадки, коли заборгованість не просто повністю погашалась, а й стягувачі забирали документи з органів державної виконавчої служби.

    Міністерство юстиції - надійний партнер у захисті Ваших прав!