ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                                                                            Весільний танок «довжиною у 70 років».

Ользі Андріївні уже 88 років. Вона є живим свідком початку війни на рубежах державного кордону. В перший день війни, 22 червня 1941 року, в тяжких боях загинув її батько - заступник начальника прикордонної застави. Пані Ользі в той час було 10 років. В цей страшний день за волею обставин вона розлучилась з мамою, котра була при надії її молодшим братом. Довгих 3,5 роки дівчинка жила в чужій сім’ї, а з мамою зустрілась тільки після війни.
Тоді юний Петро Павлович (наразі 92 роки) в неповних 18 років був призваний на фронт. Йому довелось визволяти Білорусію і Литву. У 1947 році, коли він закінчив прикордонне училище, отримав призначення на посаду заступника начальника прикордонної застави.
Через деякий час дороги молодят перетнулись. Це було кохання з першого погляду. Зустрічались вони не довго і одразу вирішили одружитись.
Весною 1948 року молодий, красивий та статний прикордонник приїхав просити руки у Ольги та її мами Клавдії Федорівни. Коли мама побачила офіцера з тієї ж застави, де помер її чоловік та Олін батько, зрозуміла, що це дійсно доля і зі слізьми на очах не могла відмовити закоханим.
Молоді відсвяткували весілля 8 березня 1948 року на прикордонній заставі. Офіційно шлюб зареєстрували лише через тиждень.
Після звільнення із військової служби Петро Павлович 34 роки працював на посаді начальника штабу цивільної оборони Інституту механіки імені Тимошенко Національної Академії Наук України та голови Ради ветеранів. За заслуги перед Батьківщиною він був нагороджений ореном Вітчизняної війни, орденом Богдана Хмельницького, 2-ма медалями «За бойові заслуги» та багатьма відзнаками Прикордонної служби України.
Сьогодні, 14 березня 2018 року, виповнилось 70 років спільного подружнього життя Петра Павловича та Ольги Андріївни. Бадьорі, сповнені сил та натхнення вони радо поділились секретами сімейного довголіття та родинного щастя на урочистій церемонії поновлення обітниць «Сімейні цінності».
У Деснянському відділі ДРАЦС для них організували справжнє свято із квітами, шампанським, весільним рушником, обітницями та весільним танком «довжиною у 70 років».
70 років подружнього життя в народі називають Вдячне весілля. Тож подякували за те, що ювілярам вдалось зробити доброго за роки спільного життя родичі, представники спілки ветеранів, прикордонники, керівник столичної юстиції Станіслав Куценко та працівники юстиції.
Під час урочистостей ювіляри пригадали найзнаменніші моменти свого життя та зауважили, що взаєморозуміння, довіра та безмежне кохання, котре ніколи не згасає, і є запорукою довгого шлюбу. Ювіляри пригадують, що жодного разу серйозно не сварилися. Просто Ольга Андріївна завжди підтримувала та погоджувалась із чоловіком, та по-мудрому знаходила можливість зробити все по-своєму.У знак пошани до мудрості жінки сьогодні вона була нагороджена Орденом Берегині.
Петро Павлович каже, що єдине бажання котре залишилось після цих років спільного життя - це завжди бути разом і померти в один день.
Начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко зауважив, що сьогодні ми побачили приклад відданості, співпереживання та любові, котра іде через віки. Загалом, з початку року у Києві було зареєстровано 3106 шлюбів. Зокрема, у Деснянському ДРАЦСі, де відбулась церемонія, було зареєстровано 305 шлюбів. Сподіваюсь, що вони будуть такі ж довготривалі та міцні. Також кожного року відділами державної реєстрації актів цивільного стану урочисто відзначається по 10 - 15 таких довготривалих шлюбів. Проте є і випадки, коли люди все життя шукають одне одного і тільки на схилі літ зустрічаються. Як це було із парою 83-річного Семена та 88-ти річної Любові, котрі у минулому році одружились за допомогою проекту Міністерства юстиції України «Шлюб за добу».
Кохайтеся, а про документи подбає Мін’юст!